اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
کد خبر: ۱۵۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۴ - ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - 15 September 2019
وزیر نیرو خبر داد:
وزیر نیرو گفت: ظرف دو ماه آینده عملیات اجرایی نیروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام 1.2 میلیارد یورویی دولت روسیه آغاز خواهد شد.

وام روسیه برای احداث نیروگاه سیریک هرمزگان تمدید شد

به‌گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان در حاشیه دیدار با سرگئی استورچاک، معاون وزیر دارایی فدراسیون روسیه، با اشاره‌ به پروژه ساخت نيروگاه 1400 مگاواتی سیریک استان هرمزگان با استفاده از وام 1.2 میلیارد یورویی دولت روسیه، گفت: این وام به دلیل طولانی شدن تشریفات عملیاتی آن نیازمند یک الحاقیه برای تمدید مدت قرارداد بوده که این مهم امروز میان وزارت دارایی روسیه و وزارت اقتصاد و امور دارایی ایران به امضا رسید.

رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه تاکید کرد: بر اساس توافق امروز انتظار می‌رود ظرف دو ماه آینده تجهیز کارگاه نیروگاه سیریک شروع شده و این پروژه مسیر اجرایی خود را طی کند.

وی ادامه داد: پیش از این همچنین قرارداد تجاری توسعه یکی از نیروگاه‌های برق‌آبی ایران به همراه بازتوانی یکی از نیروگاهی حرارتی کشورمان با طرف روس به امضا رسیده بود که بر اساس اعلام امروز مسئولان وزارت دارایی روسیه هیچگونه مشکلی برای تامین 650 تا 700 میلیون یورو منابع این طرح‌ها به صورت وام وجود ندارد.

وزیر نیرو ادامه داد: همچنین پروژه برقی‌‌سازی راه‌آهن گرمسار- اینچه‌برون نیز با استفاده از وام دولت روسیه اجرایی خواهد شد که بر اساس نشست امروز مسئولان وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت دارایی روسیه امیدواریم این پروژه امسال اجرایی شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: