اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
کد خبر: ۱۵۰۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ - 07 September 2019
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه‌ و شهرسازی با بیان اینکه ۲ هزارکیلومتر راه روستایی اولویت‌دار تا پایان سال جاری تکمیل و بهره‌برداری می‌شود گفت: طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال ۹۹ کشور از ۳ هزارکیلومتر راه روستایی آسفالته برخوردار می‌شود.

اسلامي: سه هزار کیلومتر راه‌ روستایی آسفالت می‌شود

به گزارش عصرپرس، محمد اسلامی روز شنبه در حاشیه شروع عملیات اجرایی پل کابلی محور سوادکوه- تهران در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر ۲ هزار کیلومتر از طرح آسفالت راه روستایی در سطح کشور در دست اجراست که در سال‌جاری به پایان می‌رسد.

وی اضافه کرد: ما برای توسعه روستاها به تامین زیرساخت در این مناطق به خصوص در حوزه راهها نیاز داریم و در قالب طرح اقدام ملی این کار در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: مازندران در حوزه راه روستایی با محرومیت‌هایی مواجه است و در این طرح به مناطق محروم در استان‌های کشور از جمله مازندران توجه بیشتری می شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به شروع عملیات اجرایی پل کابلی در محور سوادکوه- تهران گفت: با ساخت این پل بخش زیادی از گره کور ترافیکی در این محور برداشته  می شود.

اسلامی اظهار داشت: برای این پروژه حدود یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که تا ۳۰ ماه آینده به اتمام می رسد.

وی اضافه کرد: توجه به راههای اصلی مازندران به عنوان یکی از محورهای مورد توجه و بهره برداری مسافران و گردشگران و راههای پرترافیک کشور در برنامه وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد : با این رویکرد طرح چهار خطه محور سوادکوه – تهران خاتمه یافت و محورهای دیگر ( هراز) نیز در دست اجراست و توجه خوبی در حوزه اعتباری به این بخش از راه می شود.

وی همچنین توسعه بندرامیرآباد را از دیگر برنامه های این وزارتخانه ذکر کرد و گفت: با پیوستن ایران به سازمان اقتصادی اوراسیا ، بندرامیرآباد یکی از گذرگاههای مهم در این توافق می تواند باشد.

اسلامي در ادامه به پروژه‌های فرودگاهی استان مازندران اشاره کرد و گفت: ایمن‌سازی و توسعه فرودگاه‌های استان مازندران در اولویت قرار دارد و در همین راستا شاهد نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ در فرودگاه ساری هستیم.

وي با اشاره به برنامه‌های حوزه مسکن در استان مازندران گفت: در این استان اراضی تأمین و فراخوان شده است و امیدواریم مسأله کمبود مسکن در شهرستان‌های استان برطرف شود و پروژه‌ها هرچه سریعتر شتاب گیرند.

اسلامی افزود : شبکه ریلی کشور به این بندر متصل شد و باید هر چه سریعتر اسکله رورو ریلی نیز تکمیل شود تا بتوانیم  از تمام ظرفیت این بندر استفاده کنیم.

محمد اسلامی برای افتتاح و کلنگ زنی حدود ۲ هزار و ۵۰۰ میلیاردریال پروژه راهسازی به مازندران سفر کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: