اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
کد خبر: ۱۴۹۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۲ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - 02 September 2019
طرح توسعه راهبردی، پایداری و بهسازی زیرساخت‌های نوین امن ارتباطی کشور در جلسه امروز شورای اقتصاد به تصویب رسید.

شورای اقتصاد تشکیل جلسه دادبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور و با حضور وزرای نفت، امور اقتصادی و دارایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد درخواست برخی دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

طرح توسعه راهبردی، پایداری و بهسازی زیرساخت‌های نوین امن ارتباطی کشور درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که پس از ارائه گزارش از سوی وزیر به تصویب رسید.

براساس توضیحات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح توسعه راهبردی، پایداری و بهسازی زیرساخت‌های نوین امن ارتباطی کشور قرار است با سرمایه گذاری از محل منابع داخلی این وزارتخانه به میزان ۲۲۰۰ میلیارد تومان اجرایی شود که مشتمل بر ۴ پروژه توسعه کمی و کیفی پشتیبانی شبکه، توسعه امنیت و صیانت فرهنگی و اجتماعی، اصلاح معماری سازمانی و هوشمند سازی و توسعه راهبردی کسب و کار خواهد بود.

در این جلسه همچنین به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع تغییر محصول در طرح فولاد سبزوار و بازگشت به مجوز قبلی شورای اقتصاد مبنی بر تولید شمش فولاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت که پس از توضیحات نمایندگان دستگاه‌های مرتبط، با این درخواست موافقت شد.

سرمایه گذاری ۵۵۸ میلیارد تومانی برای اجرای طرح‌های شرکت آب منطقه‌ای استان تهران نیز از درخواست‌های وزارت نیرو بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت که پس از ارائه توجیهات فنی و اقتصادی از سوی نماینده وزارت نیرو، این درخواست به تصویب رسید.

براساس این درخواست قرار است ۶ طرح آبرسانی با سرمایه گذاری ۵۵۸ میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت آب منطقه‌ای تهران اجرایی شود که آبرسانی به تهران از سد تنظیمی کرج، مطالعه و اجرای سامانه جایگزین انتقال آب از طالقان به البرز و تهران، مطالعه و علاج بخشی سد لار و تکمیل مطالعات و اجرای ساماندهی آب‌های سطحی جنوب تهران از جمله این طرح‌ها خواهند بود.

در ادامه این جلسه همچنین درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر ساخت و تجهیز بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی شهید بهشتی (شرق تهران) با استفاده از تسهیلات مالی خارجی مطرح شد که پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد این موضوع در جلسه‌ای با حضور وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت تایید بعنوان مصوبه شورای اقتصاد تلقی شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: