اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۳
کد خبر: ۱۴۷۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 21 August 2019
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: کاهش و افزایش تورم هیچ ربطی به حذف صفر از پول ملی ندارد بلکه ارتباط آن با سیاست اقتصادی است.

نوسان نرخ تورم ارتباطی با حذف صفر از پول ملی نداردبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس از خانه ملت، محمد حسن‌نژاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تحلیل تصمیم دولت مبنی بر حذف 4 صفر از پول ملی، گفت: تعداد صفرهای پول ملی هیچ ربطی به کاهش تولید، افزایش تورم و بیکاری و دیگر مسائل اقتصادی ندارد، چراکه اگر قرار بود با افزایش یا کاهش صفر پول‌ها تحولی در اقتصاد ایجاد شود دیگر نیازی به علم اقتصاد و برنامه‌ریزی‌های اقتصادی نبود و تنها کافی است صفرها را بالا و پایین کنیم.

نوع سیاست اقتصادی اتخاذ شده در رونق اقتصادی مهم است

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آنچه در رونق اقتصادی مهم است نوع سیاست اقتصادی اتخاذ شده است، ادامه داد: اگر همچون ترکیه سیاست اقتصادی درستی در پیش گرفته شود می‌توان همزمان در اجرای طرح حذف 4 صفر موفق ظاهر شد و در مقابل با تکیه بر برنامه‌های غلط اقتصادی افزایش مشکلات اقتصادی را رقم زد، بنابراین کاهش یا تشدید تورم هیچ ربطی به حذف صفر از پول ملی ندارد بلکه ارتباط مستقیم آن با سیاست اقتصادی است.

حذف صفر از پول ملی صرفا جنبه روانی خواهد داشت

به گفته حسن‌نژاد بیشتر اقتصاددانان کشور بر این باورند که اینکار صرفا جنبه روانی خواهد داشت و برای اقتصاد کشور هیچ گونه نفعی دربرندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: باید به فکر افزایش ارزش پول خود باشیم و این مهم با سیاست‌های صحیح اقتصادی، افزایش تولید و صادرات حاصل خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: