اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۱۴۶۱۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - 14 August 2019
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور :
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در نخستین دوره آموزشی رسانه ای گروه های جهادی در تهران گفت: باید روش و شیوه های جدید گسترش گروهای جهادی و افزودن کمیت عاملین در ضمن توانمندسازی و تخصصی کردن گروه ها در دسنور کار قرار گیرد.

توانمندسازی و تخصصی شدن گروه‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد

به گزارش  عصرپرس به نقل ازسپاه نیوز؛ زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی در گفتگویی در مورد اهمیت آموزش گروه های جهادی گفت: برای ساماندهی و سازماندهی کامل گروه های جهادی باید ابتدا شناسایی شبکه جهادگران به خوبی شناخته شده و بتوانیم هر کدام از گروه های جهادی و جهادگران را طبق ظرفیت و توان خود سازماندهی نموده تا بتوان شبکه ای کامل و منسجم طراحی کنیم.

 وی گام دوم این اقدام را آموزش و توانمند سازی شبکه ایجاد شده دانست و افزود: برای حرکت به سمت تبدیل گفتمان جهادی به گفتمان عمومی جامعه نیاز بر آن است شبکه های جهادگران بتوانند مسائل مهم کشور را دسته بندی کرده و در حل آن مشکلات و مسائل اقدام نمایند.

زهرایی ضمن پر اهمیت خواندن این دوره های آموزشی گفت: برای نخستین بار و با همکاری شبکه افق. دانشکده فرهنگ و رسانه دانشگاه امام حسین(ع) و بسیج سازندگی برای ورود جدی گروه های جهادی به امر مهم تولید محتوا در حوزه رسانه این دوره برگزار شده است.

وی گفت: گروه های جهادی در عرصه اقدام برای محرومیت زدایی خوب فعالیت می کنند اما در بازنمایی اقدامات خود ضعف دارند. اگر در گام نخست در ۴۰۰۰ گروه جهادی  دارای رابط رسانه ای باشیم با توانمند سازی می شود پیام های مشخص و منسجم در افکار عمومی منعکس کرد.

زهرایی در حال حاضر ضعف گروه های جهادی را در تولید و انتشار محتوای زسانه ای دانست و گفت: در دیدار اخیر مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی)با جهادگران؛ معظم له به اقدامات رسانه گروه های جهادی اشاره داشته و فرمودند؛ خدمات گسترده و خوبتان را هنرمندانه منعکس کنید که باورپذیر باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: وقتی این کلام ولایت برای اهمیتی چند برابر پیدا می کند که مولا و مقتدایمان جهادگران را با عباراتی چون: سفیران کار و تلاش، مظهر مجسم آیه قرآن، مژده آینده بهتر، تصویر واقعی از کشور معرفی نمودند. پس باید بتوانیم برای تبدیل این حرکت عظیم به گفتمان عمومی و رایج در کشور و پاسخ به فرمان ولی امرخودمان کاری در تراز انقلاب انجام دهیم.

زهرایی اظهارداشت: بسیج نهاد مردمی و دستاورد بی بدیل انقلاب اسلامی است. خاستگاه جهادگران را مقام معظم رهبری در بسیج سازندگی قراردادند و به همین دلیل گروه های جهادی هیچ زمانی در سیطره گروه های ذینفع سیاسی و اقتصادی قرارنداشته اند و هر تفکری در تضعیف بسیج گام بردارد مظهر نفوذ است.

رئیس بسیج سازندگی گفت: برای ترویج روحیه جهادی باید زمینه حداکثری حضور جهادگران و جوانان فراهم شود.

 

 


نام:
ایمیل:
* نظر: