اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کد خبر: ۱۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - 11 August 2019
معاون امور صنایع در نشست هم اندیشی توسعه ساخت داخل اعلام‌کرد :
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از شناسایی70هزار نیاز صنعتی، معدنی و ... در کشور خبرداد و گفت: نیازهای خارجی اکثر دستگاههای اصلی اجرایی احصاء و داخلی سازی آنها با محوریت دفاتر تخصصی در دستور کار قرار گرفته است.

70 هزار نیاز خارجی در کشور شناسایی شده استبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از شاتا، فرشاد مقیمی در سلسله نشست های هم اندیشی توسعه ساخت داخل که با حضور نمایندگانی از وزارت کشور و مدیران کل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: با توجه به استمرار محدودیت های بین‌المللی در کشور و ضرورت تحقق نهضت ساخت داخل با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها، اجرای « برنامه توسعه ساخت داخل » ‌به صورت جهادی در دستور‌کار قرار‌گرفت و نقش ارکان وزارت متبوع و حتی دستگاههای ذیربط در این نهضت مقدس مشخص شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور توسط رییس‌جمهوری تصریح‌کرد: این قانون، به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای توسعه ساخت داخل به شمار می رود و تحقق آن عزم همه ارکان نظام را می طلبد.

مقیمی راه اندازی «نهضت توسعه ساخت داخل» رادر راستای اجرای این قانون ملی توصیف‌کرد و گفت: ممنوعیت خرید خارجی کالاها توسط سازمانهای مشمول قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و تبدیل آن به خرید کالاهای داخلی از جمله موضوعاتی است که مورد پیگیری قرار گرفته است و طی این مدت توانستیم از خرید کالای مشابه خارجی محصولاتی نظیرپمپ های کرایوژنیک، کیسه خون، پست برق، تهیه مطبوع موبایل فرودگاهی، سیستم های آتش خاموش‌کن نیروگاهی، جرثقیل های ترانس تینر و ... با توجه به تولید داخلی جلوگیری نماییم.

وی جمع آوری فهرست توانمندی های تولیدی و خدماتی با هماهنگی تشکل ها و انجمن های صنفی و به روزرسانی مستمر فهرست یادشده را از دیگر اقدامات در جهت حمایت از توسعه ساخت داخل برشمرد و گفت: نیازهای خارجی اکثر دستگاههای اصلی اجرایی شناسایی و به منظور بررسی داخلی سازی آنها توسط دفاتر تخصصی در حال بررسی است.


نام:
ایمیل:
* نظر: