اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۷
کد خبر: ۱۴۵۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - 08 August 2019
معاون اول رئیس جمهوری با حضور در شهرستان چناران سه طرح تولیدی و صنعتی را در شهرک صنعتی این شهرستان افتتاح کرد.

افتتاح چند طرح تولیدی در چناران با حضورجهانگیری

به گزارش عصرپرس، اسحاق جهانگیری صبح امروز پنج شنبه کارخانه تولیدی زرین فرم را که با سرمایه گذاری ارزی شش میلیون و یکصد هزار یورو و در قالب سه خط تولیدی ساخته شده و موجب اشتغال ۶۶ نفر شده است به بهره برداری رساند.

طرح خط تولید نوشیدنی در بسته بندی قوطی و شیشه گروه تولیدی عالیس هم با ۲ خط فعال و ظرفیت تولید ۲۸ هزار بطری و ۴۸ هزار قوطی در ساعت دومین طرحی است که با حضور اسحاق جهانگیری به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح، ۱۵ میلیون و ۱۶۴ هزار یورو سرمایه گذاری صورت گرفته و با راه اندازی آن برای ۱۰۸ نفر اشتغال ایجاد می شود.

خط تولید دی اکسید شرکت بهار رز چناران سومین طرحی بود که صبح امروز با حضور معاون اول رئیس جمهوری در شهرک صنعتی چناران به بهره برداری رسید. در این واحد صنعتی گاز کربنیک مورد نیاز برای استفاده در صنعت نوشیدنی با خلوص ۹۹.۹۹۷ درصد تولید می شود و برای اجرای این طرح یک میلیون و ۷۲۵ هزار یورو سرمایه گذاری انجام شده است

جهانگیری با حضور در مجموعه شرکت دامداری و کشاورزی طوس، پروژه گاوداری ۱۰۰۰ رأسی سیمنتال را مورد بهره‌برداری قرار داد.

معاون اول رئیس جمهور در بازدید از بخش های مختلف این پروژه با توضیح مسئولان در جریان روند تولیدات و اقدامات انجام شده در راستای ایجاد و بهره‌برداری از این مجموعه قرار گرفت.

پروژه گاوداری ۱۰۰۰ رأسی سیمنتال با تولید ۷۵۰۰ تن شیر در سال و تولید متوسط ۸۰۰ رأس گوساله و ۱۰۵ تن گوشت در سال، برای ۶۰ نفر بطور مستقیم و ۱۶۰ نفر غیر مستقیم ایجاد اشتغال کرده است.

این واحد دامداری فعالیت خود را در سال ۹۷ با وارد کردن ۹۹۹ رأس تلیسه آبستن و غیر آبستن از نژاد سیمنتال از کشورهای اتریش و آلمان آغاز کرده است.

طرح توسعه دامداری به ۲۰۰۰ راس با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی برای ۶۰ نفر و نیز طرح بیوگاز با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال با هدف تولید برق یک مگاوات و تولید گاز و فرآوری کود کمپوست از برنامه‌های آینده شرکت دامداری و کشاورزی طوس در این مجموعه است.

معاون اول رئیس جمهوری در ادامه برنامه های سفر دو روزه خود به خراسان رضوی ضمن افتتاح پروژه های اقتصادی و عمرانی عصر امروز در نشست مشترک شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان شرکت خواهد کرد و فردا نیز در طرح های بهره برداری و کلنگ زنی پروژه های جدید در قطار شهری مشهد شرکت می کند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: