اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
کد خبر: ۱۴۳۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶:۱۵ - ۳۱ تير ۱۳۹۸ - 22 July 2019
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ اعلام کرد:
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: با تقلیل منصوبات یک حلقه چاه مجاز از برداشت سالانه حدود بیش از 139 متر مکعب آب جلوگیری شد.
جلوگیری از اضافه برداشت حدود 139 مترمکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران بزرگ
به گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش کارشناسان گشت و بازرسی و در معیت نیروی انتظامی و یگان ویژه و با اخذ دستور قضایی در محدوده عملکرد این امور نسبت به جلوگیری از اضافه برداشت یک حلقه چاه پروانه دار جلوگیری بعمل آمد.

وی افزود: طی این اقدام پمپ و لوله آبده از چاه مورد بحث خارج و دهانه آن تا زمان تعیین تکلیف و تجهیز آن با منصوبات مجاز پلمپ گردید که در این راستا از میزان برداشت سالانه 139.332 متر مکعب با دبی 7.5 لیتر بر ثانیه جلوگیری بعمل آمد.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

نام:
ایمیل:
* نظر: