اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
کد خبر: ۱۴۲۴۷
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۴ - ۲۶ تير ۱۳۹۸ - 17 July 2019
در آینده‌ای نزدیک محقق می‌شود
مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون از آغاز پروژه هایکو در این مجتمع خبرداد و گفت: با تکمیل این پروژه، پتروشیمی کارون در تامین دو خوراک اصلی خودکفا می‌شود و تولید خود را از ۶۰ به ۱۰۰ درصد ظرفیت افزایش می‌دهد.

افزایش ۴۰ درصدی تولید در پتروشیمی کارونبه گزارش سرویس سیاسی عصرپرس به نقل از شرکت پتروشیمی کارون، حسین رفیع‌زاده درباره پروژه هایکو گفت: پروژه هایکو یکی از پروژه‌های راهبردی این شرکت در راستای تامین پایدار خوراک گاز منواکسید کربن و گاز هیدروژن است. این دو خوراک جزو خوراک‌های اصلی و بسیار مهم شرکت پتروشیمی کارون هستند و تولید مستمر و پایدار این شرکت به تامین به‌موقع و کیفیت این دو خوراک بستگی دارد که هم‌اکنون این خوراک‌ها از یکی از پتروشیمی‌های همجوار تامین می‌شود.

وی با اشاره به سیاست شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و تصویب سهامداران شرکت پتروشیمی کارون مبنی بر افزایش تولید و جلوگیری از هرگونه توقف ناشی از عدم دریافت خوراک افزود: پروژه هایکو به عنوان یکی از پروژه‌های افزایش ظرفیت تولید در فاز یک و دو، نقش اساسی در رفع وابستگی به تامین خوراک دارد.

مدیر پروژه‌های سرمایه‌ای پتروشیمی کارون ادامه داد: از طریق برگزاری مناقصه‌ بین‌المللی و با حضور لایسنسورهای صاحب‌نام و شرکت توانمند داخلی که در زمینه اجرای پروژه‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی سوابق بسیار ارزنده‌ای داشته پیمانکار EPCC پروژه انتخاب شد.

وی بیان کرد: این قرارداد با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی و صاحب لیسانس معتبر در اواخر اسفند ۱۳۹۶ مبادله و با تامین منابع مالی آن در تیرماه ۱۳۹۷ موثر و اجرایی شد.

رفیع‌زاده تصریح کرد: هم‌اکنون طراحی پایه تکمیل شده است و طراحی تفصیلی پروژه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با تاکید بر تاثیرگذاری پتروشیمی کارون بر بازارهای جهانی اظهار کرد: با تحقق افزایش تولید، این شرکت می‌تواند با فروش محصولات خود در بازار داخلی و خارجی ضمن تامین نیازهای داخلی، از خروج ارز جلوگیری کند و همچنین سبب افزایش میزان صادرات محصولات ایزوسیانات شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: