اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
کد خبر: ۱۴۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۳ - ۲۴ تير ۱۳۹۸ - 15 July 2019
مدیر امور منابع آب شهریار از انسداد 7 حلقه چاه غیر مجاز و به دنبال آن جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از 251 هزار متر مکعب آب از آبخوان های منطقه خبر داد.

جلوگیری از برداشت بیش از 251 هزار مترمکعب آب در شهریاربه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، غلامعلی بیدختی مدیر امور منابع آب شهریار با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: با تلاش کارشناسان حقوقی و با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی 7 حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق 450 متر و با دبی 14.5 لیتر بر ثانیه  مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 251 هزار و 400 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

بیدختی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهریار بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.


نام:
ایمیل:
* نظر: