اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵
کد خبر: ۱۴۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۲۲ - ۲۲ تير ۱۳۹۸ - 13 July 2019
دادستان تهران از دادسرای فرهنگ و رسانه بازدید وضمن بررسی وضعیت شعب از تلاش‌ها و زحمات انجام شده قضات و کارکنان این دادسرا تقدیر کرد.

بازدید سرزده دادستان تهران از دادسرای فرهنگ و رسانه

به گزارش عصرپرس به نقل از روابط عمومی دادسرای تهران، علی القاصی دادستان تهران در ادامه بازدیدهای خود از نواحی دادسرای عمومی و انقلاب تهران از دادسرای فرهنگ و رسانه بازدید وضمن بررسی وضعیت شعب از تلاش‌ها و زحمات انجام شده قضات و کارکنان این دادسرا تقدیر کرد.

وی در نشستی که با حضور کارکنان قضایی و اداری برگزار شد، مسئولیت دادسرای فرهنگ و رسانه را از جهت ارتباط مستقیم با افکار عمومی، حساس عنوان کرد و افزود: پرونده‌های این دادسرا از اهمیت خاصی برخوردار است که علاوه بر  بُعد رسانه ای دارای ابعاد مهم اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نیز هستند و با توجه به وضعیت طرفین پرونده باید تحقیقات با سرعت، دقت و ظرافت قضایی انجام پذیرد.

دادستان تهران ادامه داد: در دنیای امروز دیگر مرز اطلاعاتی وجود ندارد و ما بایدتوانمندی‌ها و ظرفیت‌ها خود را ارتقاء ببخشیم و افزود از آن جایی که عملکرد ما مورد رصد و ارزیابی فعالان عرصه‌های مختلف قرار می گیرد باید با متهمین این دادسرا  بر خورد قاطع و همه جانبه صورت پذیرد و تاکیدکرد: تدبیر و مصلحت قضایی لازمه کار قضات است و باید به گونه ای عمل کنیم که علاوه بر اقتدار، تصویر مثبت دستگاه قضایی که در اذهان مردم وجود دارد را تقویت کنیم.

دادستان تهران با اشاره به اصلاح ساختار اداری و قضایی جدید دادسرای تهران گفت: با عنایت ویژه ریاست محترم قوه قضاییه برای 38 دادسرا ساختار جدید تهیه و به تصویب رسیده است که از این 38 دادسرا 21 دادسرا عمومی و مابقی تخصصی است . که ان شا الله امیدواریم که این امر منشاء خیر برای مردم شریف تهران باشد.

دادستان تهران در پایان تاکید کرد: جلوگیری از اطاله دادرسی یکی از اهداف تحولی قوه قضائیه است و رسیدگی به پرونده در مرحله دادسرا باید در زمان متناسب به قرار نهایی ختم شود تا مجازاتهای مقرر قانونی اثر مطلوب خود را داشته باشند که همین امر باعث کاهش جرم و به طریق اولی کاهش جمعیت کیفری خواهد شد.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: