اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۴
کد خبر: ۱۴۰۵۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۴ - ۱۵ تير ۱۳۹۸ - 06 July 2019
معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد:
معاون کل وزارت بهداشت گفت: ظرفیت های فراوان دو کشور ایران و لبنان در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی می تواند زمینه گسترش روابط و همکاری های متقابل را فراهم نماید.

گسترش همکاری های ایران و لبنان در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی

به گزارش عصرپرس، دکتر ایرج حریرچی، در نشست با دکتر ریاض فضل الله، معاون وزیر بهداشت لبنان و هیات بلند پایه همراه ضمن خیر مقدم و تبریک جهت انتخاب دکتر جبق به عنوان وزیر بهداشت لبنان، با اشاره به  وابستگی قلبی ایران نسبت به کشور لبنان، افزود: کشور ایران در 40 سال اخیر دستاورد ها و پیشرفتهای بسیاری را در حوزه های بهداشتی درمانی داشته بطوریکه قبل از انقلاب، 90 درصد داروی مصرفی وارداتی بود و از کشورهای غربی وارد می شد اما اکنون  97 درصد میزان مصرف عددی دارو و 70 درصد میزان ریالی دارو را خودمان تولید می کنیم.

حریرچی با اشاره به اینکه،  8.14 درصد تولید ناخالص ملی ما صرف بهداشت و درمان و یک و 2 دهم تولید ناخالص ملی کشورمان صرف دارو می شود، گفت: در حال حاضر با اتکاء به ظرفیت شرکت های دانش بنیان، ظرفیت میزان تولید دارو در کشورمان بیش از نیاز مصرف داخلی کشور است.

معاون کل وزارت بهداشت تصریح کرد: هر دو کشور می توانند با سرمایه گذاری بخش خصوصی ودولتی از ظرفیت های متقابل یکدیگر بهره ببریم .


نام:
ایمیل:
* نظر: