اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۱۳۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۶:۴۳ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - 01 June 2019
از سوی وزیر نفت
وزیرنفت، اولویت سال ۹۸ چهار شرکت اصلی وزارت نفت و معاونت امور مهندسی، پژوهش و فناوری را همسو با برنامه ملی اقتصادی مقاومتی برای اجرا ابلاغ کرد.

اولویت‌های ۴ شرکت اصلی وزارت نفت ابلاغ شد

به گزارش عصرپرس، در متن ابلاغیه بیژن زنگنه که خطاب به مدیران عامل شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی و شرکت ملی پتروشیمی صادر شده آمده است: عطف به تصویب ستاد محترم فرماندهی اقتصاد مقاومتی و ابلاغیه معاون اول رئیس‌جمهوری اولویت برنامه‌ها و پروژه‌های شرکت‌های تابعه وزارت نفت درسال ۹۸ اعلام می‌شود

در این ابلاغیه تکمیل ظرفیت و راه‌اندازی فاز‌های ۱۳، ۱۴ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی، افزایش ظرفیت تولید نفت‌خام میدان‌های مشترک غرب کارون واحداث خط لوله گوره - جاسک و پایانه صادراتی نفت خام در بندر جاسک به عنوان پروژه‌های اولویت دار شرکت ملی نفت ایران اعلام شده است.

این ابلاغیه در حوزه گاز نیز از تکمیل گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان و نقاط صنعتی و نیروگاهی، گازرسانی به یک میلیون خانوار شهری و روستایی و گازرسانی به ۷۶۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مصرف‌کننده سوخت مایع به عنوان اولویت‌های شرکت ملی گاز نام برده است.

در متن ابلاغیه بیژن زنگنه به مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم توسعه و تثبیت ظرفیت پالایشگاه آبادان، ساخت مجتمع پالایشگاهی سیراف و احداث خط لوله جدید بندرعباس - سیرجان - رفسنجان اولویت‌های این شرکت درسال ۹۸ معرفی شده است.

همچنین در این ابلاغیه از تکمیل و بهره‌برداری از مجتمع‌های پتروشیمی متانول بوشهر (فاز ۱)، متانول کاوه و الفین ایلام نیز به عنوان اولویت‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران یادشده است.

تجاری سازی ساخت و تولید ۱۰ قلم کالای پرمصرف صنعت نفت در داخل کشور با محوریت بخش خصوصی از دیگر اولویت‌های وزارت نفت در امور مهندسی و پژوهش و فناروی است که در ابلاغیه وزیز نفت به آن اشاره شده است.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: