اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
کد خبر: ۱۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۳ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ - 01 June 2019
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از رفع مشکل سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: بررسی فنی و تخصصی وقوع این حادثه در پلیس فتا ناجا در حال بررسی است و گزارشات تکمیلی اعلام می شود.

جزئیات هک شدن سایت سازمان تامین اجتماعی

به گزارش عصرپرس، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر ایجاد تغییر ظاهری در صفحه پورتال خبری سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در بررسی به عمل آمده ادله دیجیتال در این خصوص جمع آوری شد، از رفع مشکل سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی نیز خبر داد و گفت: بررسی فنی و تخصصی وقوع این حادثه در پلیس فتا ناجا در حال انجام است و گزارشات تکمیلی در خصوص شناسایی عاملان این موضوع متعاقبا به شهروندان اطلاع رسانی می شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به مسئولان رایانه شرکت‌ها و ادارات توصیه کرد: سیستم‌های رایانه‌ای خود را به نرم افزارهای ضدجاسوسی و آنتی ویروس مجهز کنند و آن‌ها را به روز نگه دارند و از کلیک کردن روی لینک‌ها و ایمیل‌های ناشناس خودداری کنند و همچنین حفره‌های امنیتی وب سایت را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کنند.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ پاشایی تصریح کرد: مطابق ماده یک قانون جرایم رایانه‌ای، هرکس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی که به وسیله تدابیر امنیتی حفاظت شده است دسترسی یابد، به حبس از 91 روز تا یک سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: