اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
کد خبر: ۱۳۵۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳:۱۱ - ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 25 May 2019
لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی از صدا و سیما و سایر رسانه‌ها خواست به مسائل اختلافی بین مذاهب نپردازند.

صدا و سیما و سایر رسانه‌ها به مسائل اختلافی بین مذاهب نپردازند

به گزارش عصرپرس، علیرضا سلیمی در نشست علنی امروز (شنبه، 4 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری بیان داشت: کمیسیون برجام وزارت امور خارجه کشور قرار بود هر چند ماه یک بار گزارشی از وضعیت برجام به مجلس ارائه دهد اما چند وقتی است چنین گزارشی ارائه نمی‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد سازمان صدا و سیما بیان داشت: در برنامه‌های زنده صدا و سیما انتظار می‌رود از افراد عاقل و دوراندیش استفاده شود تا آنها مصالح ملی را رعایت کنند با این حال گاهی اوقات برخی مجریان ادبیات کوچه بازاری دارند و گاهی مسائل اختلاف‌انگیز مذهبی در برنامه زنده پخش می‌شود که مصلحت نیست، انتظار می‌رود از شبه کارشناسان در برنامه‌ها استفاده نشود.

علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: گزارش برجام به موقع فرستاده شده و در کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی است تا نتیجه آن در مجلس ارائه شود.

وی با اشاره به عملکرد صدا و سیما اظهار داشت: باید از مسائل اختلاف انگیز بین مذاهبی چه در صدا و سیما و چه باقی رسانه‌ها دوری کرد و دقت لازم در این موضوع صورت گیرد.

رئیس صدا و سیما با فرد هتاک به خلفای راشدین برخورد کند

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس خواستار برخورد ریاست صدا و سیما با فرد هتاک به خلفای راشدین شد.

شهاب نادری در نشست علنی امروز (شنبه، 4 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما گفت: قرار بود صدا و سیما دانشگاه باشد نه مروج ادبیاتی که باعث افتراق و اختلاف می‌شود چنانچه اخیراً در رسانه ملی به خلفای راشدین توهین شده است.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این باره اظهار داشت: اهانت به هر کدام از زوجات پیامبر (ص) اهانت به خود پیامبر بوده و زوجات پیامبر محترم هستند و نباید به ایشان توهین صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه کشور از اقوام و مذاهب مختلفی تشکیل شده است، عنوان کرد: قدرت ما در وحدت ما است و اختلافات خلاف حقوق مذهبی است و هر کس دانسته یا نادانسته به برخی تفاوت‌ها اهانت کند باید با او برخورد شود.

به گزارش خانه ملت؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خواستار برخورد ریاست صدا و سیما با فرد هتاک شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: