اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۴
کد خبر: ۱۳۴۶۳
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 20 May 2019
مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی آبفای استان تهران خبر داد:
مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی آبفای استان تهران از اختصاص 423 میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های مطالعاتی آب و فاضلاب در این شرکت خبر داد.

اختصاص ۴۲۳ میلیارد ریال اعتبار برای طرح‌های مطالعاتی آب و فاضلاب در تهرانبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون،سیامک توانا مدیر دفتر مطالعات و بررسی‌های فنی آبفای استان تهران افزود: در حال‌حاضر تمامی شهرها و مراکز جمعیتی استان تهران دارای مطالعات مرحله اول است که با توجه به توسعه مستمر شهری به‌طور مداوم به‌روز می‌شوند.

وی اضافه کرد: با توجه به پیچیدگی خدمات‌رسانی در شهرهای پرجمعیت، انجام مطالعات مرحله دوم آب و فاضلاب با جدیت پیگیری می‌شود و در این زمینه مطالعات طرح جامع آب شهر تهران، نخستین بار پس از مطالعه مهندسین مشاور الکساندر گیپ در سال ۱۳۲۵ سال ۱۳۹۲ کلید خورد.

توانا ادامه داد: هم‌زمان با انجام این مطالعه تعدادی از پروژه‌های طرح جامع آب تهران شامل رینگ تهران، آبرسانی به شهر پرند و آبرسانی به شهر پردیس در حال اجراست.

به‌گفته توانا مطالعات طرح جامع فاضلاب شهر تهران نیز از دیگر طرح‌های مهم این دفتر است.

انجام مطالعات طرح جامع تأمین آب شرب و بهداشتی شهرها و مراکز جمعیتی استان تهران تا افق سال ۱۴۲۰ به‌منظور ایجاد ساختاری یکپارچه در سطح استان تهران با توجه به اهمیت موضوع برآورد جمعیت، پیش‌بینی توسعه جهات شهری، تعیین نیاز آبی، میزان منابع تأمین آب و برآورد میزان کسری منابع تأمین آب، مهم‌ترین طرح مطالعاتی آبفای استان تهران به شمار می‌آید.


نام:
ایمیل:
* نظر: