اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
کد خبر: ۱۳۲۵۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 08 May 2019
مدیر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان:
خروجی از سد کرخه به‌منظور بازگرداندن شرایط عادی به منطقه، آماده شدن اراضی برای کشت تابستانه و بازگشت روستاییان درگیر با سیل در خوزستان، به 650 مترمکعب بر ثانیه کاهش یافته و طی روزهای آینده مجدد کاهش خواهد یافت.

خروجی سد کرخه تا 650 مترمکعب بر ثانیه کاهش یافته استبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس  ازپاون، داریوش بهارلویی مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر متوسط میزان ورودی به سد کرخه سیر نزولی داشته و به رقم 800 مترمکعب برثانیه رسیده است.

بهارلویی افزود: حجم فعلی سد مخزنی سد کرخه پنج میلیارد و 570 میلیون متر مکعب بر ثانیه و میزان ورودی آن از ابتدای سال آبی تا کنون 11.5 میلیارد مترمکعب بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش میزان خروجی آب از سد، میزان سطح آب در رودخانه کرخه نیز روند کاهشی داشته و شرایط به سمت نرمال و طبیعی شدن است.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان تصریح کرد: هم‌اکنون در شهرستان حمیدیه میزان دبی عبوری 513 مترمکعب بر ثانیه است که نسبت به روز قبل 40 مترمکعب برثانیه کاهش یافته است.

بهارلویی با بیان اینکه در نقاط سنجش شاخه بستان 75 مترمکعب برثانیه و در شهر رفیع 125 مترمکعب بر ثانیه گزارش شده است، خاطرنشان کرد: دبی رودخانه کرخه در تمامی مناطق روندی کاهشی دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر: