اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۲
کد خبر: ۱۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - 15 April 2019
مدیر امور منابع آب تهران بزرگ، گفت: طی هفته گذشته با انسداد 6 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه حدود 60 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

جلوگیری از برداشت 60 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در تهرانبه‌گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، علیرضا نیکنام  مدیر امور منابع آب تهران بزرگ با اعلام مطلب فوق افزود: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی طی هفته گذشته  6 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  343 متر و با دبی 3  لیتر برثانیه  پر و مسلوب المنفعه شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسلوب المنفعه شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 59 هزار و 400 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: همچنین به منظور جلوگیری از بهره برداری های غیر قانونی از منابع آب های زیر زمینی، با تلاش اکیپ گشت و بازرسی آبهای زیرزمینی  امور در بخش آب های زیرزمینی یک مورد جلوگیری از اضافه برداشت (جمع آوری منصوبات غیرمجاز از چاه مجاز) با حجم آب صرفه جویی شده 118 هزار و 800 متر مکعب و با دبی 6 لیتر بر ثانیه در محدوده عملکرد این امور انجام شده است.

وی یادآور شد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی 6 مورد صدور اخطاریه و در بخش آب های زیرزمینی، 16 مورد کنترل بهره برداری، 1 مورد چاه غیر مجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه گردید و همچنین با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 2 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

نیکنام با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب تهران بزرگ بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

 

   


نام:
ایمیل:
* نظر: