اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر: ۱۲۵۶۶
تاریخ انتشار: ۱۵:۱۵ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - 12 March 2019
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی انجام شد
حسن نیاطرح پاکسازی حریم راه‌ها در سراسر کشور امروز بیست و یکم اسفند به صورت نمادین با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

اجرای طرح پاکسازی حریم راه‌ها در سراسر کشور

به گزارش عصرپرس از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امروز سه‌شنبه طرح پاکسازی حریم راه‌ها در سراسر کشور با حضور عبدالهاشم حسن‌نیا رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به صورت نمادین در جاده دماوند محدوده سه راهی مهرآباد اجرا شد.

وی با اشاره با اجرای این طرح گفت: ۸۸ هزار کیلومتر انواع راه‌های اصلی و فرعی در کشور با احتساب حریم آن‌ها به حدود ۱۶۰ هزار کیلومتر می‌رسد که برای پاکسازی آن‌ها نیاز به اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان در سال است.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: روزانه ۸ میلیون تردد از فاصله ۵ تا ۲۵۰ کیلومتری در کشور انجام می‌شود که در صورت مشارکت مردم در این طرح و خودداری از پرتاب زباله به حریم راه‌ها صرفه‌جویی قابل توجهی حاصل خواهد شد.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: در قبال این مقدار صرفه‌جویی مالی می‌توان اعتبار مذکور را صرف ارتقای ایمنی و کیفیت راه‌های کشور کرد.

حسن‌نیا با بیان این‌که راه و منظر آن بخشی از سفر محسوب می‌شود، تصریح کرد: به‌طور مسلم وجود زباله و کثیف بودن راه و منظر آن تاثیر نامطلوبی بر کیفیت سفر مردم به ویژه در سفرهای نوروزی خواهد داشت.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا طرح پاکسازی حریم راه با مشارکت استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و دهیاری‌ها، هرسال بیست و یکم اسفندماه در سراسر کشور انجام شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به تمهیدات و برنامه‌های حوزه و حمل و نقل و راهداری برای سفرهای نوروزی سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در بخش حمل و نقل ۱۴۵۰۰اتوبوس و ۲۶۳۰۰ سواری کرایه‌ای بین شهری نسبت به جابه‌جایی مسافران در طول طرح نوروزی ۹۸ اقدام می‌کنند که نظارت کامل و جامعی از سوی سازمان بر خدمات حمل و نقل و سفر منجمله مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین شهری اعمال می‌شود.

وی افزود: در بخش راهداری نیز بهبود علائم، ایمنی و کیفیت آسفالت در دستور کار سازمان برای طرح سفرهای نوروزی قرار داشته است. در این راستا ۱۴ هزار راهدار به همراه ۹ هزار دستگاه انواع ماشین‌آلات در ۶۵۰ راهدارخانه در آماده باش کامل به‌سر می‌برند تا در صورت بروز هرگونه تغییرات جوی و فیزیکی در سطح جاده به موقع اقدام کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به افزایش ۸ تا ۱۰ درصدی سفرها در نوروز ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال گذشته یادآور شد: بیشتر ترددها در شهرهای زیارتی و توریستی رقم خواهد خورد. در این میان تهران یکی از کلانشهرهایی است که بیشترین ترددها را نسبت به سنوات گذشته به خود خواهد دید.

معاون وزیر راه و شهرسازی درپایان خطاب به ملت شریف ایران خاطرنشان کرد: علی رغم همه تمهیدات اندیشیده شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و با توجه به ظرفیت خالی ۵۰ تا ۶۰ درصدی ناوگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری، درخواست می‌شود مردم به جای استفاده از خودروی شخصی از حمل و نقل عمومی با رویکرد اقتصادی شدن بخش حمل و نقل و ارتقای ایمنی ترددها استفاده کنند.


نام:
ایمیل:
* نظر: