اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر: ۱۲۵۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۱ - ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - 12 March 2019
با حضور امیر دریادار سیاری انجام شد؛
با حضور امیر دریادار حبیب الله سیاری، مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات عمرانی «پردیس یاس فاطمی» به عنوان بزرگترین مجتمع آموزش پرستاری نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز در دانشکده پرستاری ارتش برگزار شد.

آغاز عملیات عمرانی بزرگترین مجتمع آموزش پرستاری نیروهای مسلح

به گزارش عصرپرس از روابط عمومی ارتش، سرهنگ علیرضا خوشدل، فرمانده دانشگاه علوم پزشکی ارتش طی سخنانی در این مراسم ساخت دانشکده پرستاری ارتش که با همکاری معاونت بهداشت، درمان و امداد ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به بهره برداری خواهد رسید را گامی مهم و ارزشمند در راستای تامین کادر پرستاری مورد نیاز ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی افزود: پرستاران نظامی علاوه بر کسب آموزش های تخصصی و کارآمدی لازم در امور بهداشت، درمان و امداد، باید مومن، تلاشگر، ولایتمدار و متخلق به اخلاق انسانی و اسلامی باشند که الحمدلله این ویژگی‌ها در جامعه پرستاری ارتش در اولویت قرار دارد.

دکتر شهلا علیاری، رئیس دانشکده پرستاری ارتش نیز در این مراسم با اشاره به قدمت این دانشکده از سال 1350 هجری شمسی و تاسیس رشته های مختلف در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، افزود: اولین دوره دکترای تخصصی سلامت در بحران نیز از سال 1395 در دانشکده پرستاری ارتش راه اندازی شد و دانشجویان این دانشکده همچنان که در عملیات های بزرگ سالهای دفاع مقدس حضوری پر رنگ داشتند، پس از جنگ نیز در عملیات های امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی نظیر زلزله رودبار و منجیل، زلزله بم، زلزله کرمانشاه و ... به خوبی ایفای نقش کردند.

وی افزود: پردیس یاس فاطمی دانشکده پرستاری ارتش که امروز عملیات عمرانی آن آغاز می‌شود؛ با زیربنایی بالغ بر 7 هزار متر مربع و در 6 طبقه با کاربری آموزشی، اداری، فرهنگی، رفاهی و ورزشی به بهره برداری خواهد رسید و امیدواریم با این اقدام ارزشمند و حرکت پرشتاب در مسیر علمی و پژوهشی، این دانشکده در افق 1404 به عنوان یکی از پنج دانشکده برتر پرستاری در کشور معرفی شود.

در ادامه با حضور امیر دریادار سیاری، رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مهندس سلیمانی، معاون مهندسی و عمرانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، کلنگ احداث پردیس یاس فاطمی دانشکده پرستاری ارتش بر زمین زده شد و عملیات عمرانی بزرگترین مجتمع آموزش پرستاری نیروهای مسلح آغاز شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: