اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر: ۱۲۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - 09 March 2019
وزیر دفاع:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: توسعه و پیشرفت روزافزون سامانه‌های دفاعی پیشرفته موشکی، هوایی، دریایی و زمینی با رویکرد هوشمندسازی و شبکه‌سازی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی است.

توسعه سامانه‌های دفاعی نیازمند توسعه مناسب در حوزه انرژی است

به گزارش عصرپرس از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسم افتتاح بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور که با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سمنان برگزار شد، با بیان اینکه «امروزه توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی جوامع نوین به انرژی و تأمین پایدار منابع قابل اطمینان آن وابسته است»، اظهار کرد: انرژی، پیشران کلیدی هر کشور در دستیابی به قله‌های رفیع علمی و حوزه دفاع و امنیت آن کشور است. 

وی با بیان ضرورت و کارکرد انرژی به عنوان یک مقوله مهم و حساس در صنعت دفاعی خاطر نشان کرد: توسعه و پیشرفت روز افزون سامانه های دفاعی پیشرفته موشکی، هوایی، دریایی و زمینی با رویکرد هوشمندسازی و شبکه سازی نیازمند توسعه متناسب در حوزه انرژی می باشد که این مهم در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع به نحو مطلوبی محقق شده است.

وزیر دفاع با اشاره به افتتاح بزرگترین واحد صنعتی ومعدنی مکانیزه تولید سرب کشور و فاز اول اکتشاف وبهره برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع بیان کرد: به ثمر رسیدن این  پروژه های عظیم حاصل یک حرکت جهادی و و کار بزرگی بود که متخصصین تلاشگر مجتمع صنعتی و معدنی فجر سازمان توان با موفقیت به انجام رساندند.

حاتمی با اشاره به ظرفیت مجمتع صنعتی جدید که با انتقال صنایع و امکانات عظیم صنعتی از تهران به گرمسار  انجام شدگفت: این مکان با ایجاد ظرفیت بازیافت سالیانه حدود 5 میلیون دستگاه  انواع باتری های فرسوده وسایل نقلیه، مطابق با آخرین استانداردهای زیست محیطی داخلی و بین المللی است.

وی همچنین با اشاره به افتتاح معدن سرب و مس و کارخانه فرآوری کنسانتره معدنی که در منطقه شاهرود به صورت ویدئو کنفرانس مورد بهره برداری رسمی قرار گرفت افزود:  این مجتمع  قادر است تا  60هزار تن انواع آلیاژ های سربی و 10هزار تن مس کاتد با درجه صادراتی از مواد اولیه معدنی و مواد ثانویه را تولید نماید.

حاتمی با اشاره به اینکه اجرای این طرح عظیم با اتکا به منابع و درآمدهای داخلی و تسهیلات موجود انجام شده است افزود: در این طرح علاوه بر صرفه جوئی در هزینه ها تمامی تمهیدات زیست محیطی و HSE منطبق با آخرین استانداردهای جهانی برای حفظ منابع طبیعی آب و خاک و کارکنان اندیشیده شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه یکی از اهداف این طرح تبدیل مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی مواد اولیه است گفت: مجتمع صنعتی معدنی فجر2 قادر است 7هزار تن پرک و گرانول پلی پروپیلن از جلد باتری و 5هزار تن پودر سولفات سدیم از لجن اسیدی باتری برای اولین بار در ایران را به بهره برداری برساند.

حاتمی در ادامه با اشاره به اجرای این طرح صنعتی در کشور عنوان کرد: بومی سازی، طراحی و ساخت کوره های گردان ذوب سرب و مس، کسب دانش فنی و تولید سرب خالص به روش هیدرومتالوژی الکترولیز برای اولین بار در ایران و غرب آسیا،کسب دانش فنی و بومی سازی اجرای سیستم فرآوری کنسانتره مس بصورت پیوسته کامل برای اولین بار در ایران از مهمترین نتایج عملیاتی شدن این پروژه عظیم ملی در سازمان توان وزارت دفاع می باشد.

وزیر دفاع در پایان با تشکر از متخصصین و کارکنان سازمان توان وزارت دفاع که با همت و کار جهادی در سخت ترین شرایط پای اهداف بزرگ ملی ایستادند تقدیر به عمل آورد.


نام:
ایمیل:
* نظر: