اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
کد خبر: ۱۲۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - 09 March 2019
رئیس جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید عراق:
رئیس جمهور، روابط ایران و عراق را بسیار نمونه و الگویی مثال زدنی در منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که این الگوی روابط، برای همه منطقه الگویی تاثیرگذار باشد.

روابط ایران و عراق الگویی مثال زدنی در منطقه است

به گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید عراق در تهران، با بیان اینکه ظرفیت گسترده ای برای تعمیق بیش از پیش همکاری های تهران و بغداد وجود دارد ، علاقه مردم دو کشور را بی نظیر و سرمایه ای در مسیر توسعه و گسترش روابط مشترک در همه حوزه ها ذکر کرد.

رئیس جمهور تقویت امنیت ،  رشد ، توسعه و آبادانی عراق به عنوان یک کشور برادر ، همسایه و دوست را آرزوی ملت و دولت ایران دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانند یک برادر در همه زمینه ها و حوادث تلخ و شیرین ، در کنار دولت و ملت عراق بوده و خواهد بود.

روحانی به سفر قریب الوقوع خود به عراق اشاره کرد و ابراز امیدواری نمود در جریان این سفر توافقات ارزشمند و مهمی در مسیر تعمیق روابط دو کشور دوست و برادر حاصل شود.

سفیر عراق در تهران نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور ، اظهارداشت: عراق خواهان گسترش و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها است.

عبدالرحمن سعدجواد قندیل گفت: ایران یکی از مهمترین کشورها برای عراق محسوب می شود و تلاش ما توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط تهران – بغداد است.

سفیر عراق در تهران اظهارداشت: در عراق همه زمینه ها برای موفقیت سفر رئیس جمهور ایران به بغداد آماده است و امیدواریم توافقات این سفر، گامی ارزنده در تحکیم بیش از پیش روابط باشد.


نام:
ایمیل:
* نظر: