اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر: ۱۲۵۰۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - 09 March 2019
رييس سازمان اورژانس كشور خبر داد:
رييس سازمان اورژانس كشور از برپایی ۶۰۰ پایگاه امدادی و کمپ اورژانس در ایام نوروز خبر داد و با اشاره به سفرهای راهیان نور گفت: میزان مرگ و میر در این سفر نسبت به سفر‌های دیگری که در کشور انجام می‌شود، بسیار کمتر است.

برپایی ۶۰۰ پایگاه و کمپ اورژانس در ایام نوروز

به گزارش عصرپرس به نقل از وبدا، دکتر پيرحسين كوليوند، رييس سازمان اورژانس كشور و نماینده وزارت بهداشت در نشست شورای سیاست‌گذاری راهیان نور سال ۹۸، اظهار كرد: در تجهیز درمانگاه‌ ها و یادمان ‌ها طبق نیاز اقدام کرده‌ ایم و ۲۷ یادمان را پوشش می‌ دهیم.

وی افزود: در قالب سه هزار پایگاه زمینی و ۴۱ اورژانس هوایی نیازمندی‌های سراسر کشور را تأمین می‌کنیم و در ایام نوروز ۶۰۰ پایگاه و کمپ نوروزی در کشور ایجاد خواهیم کرد.

کولیوند تصریح کرد: در شهر‌های مختلف نيز پتانسيل ها و امکانات را تجهیز کرده ايم تا در کمترین زمان، خدمات بهینه‌ ای به زائرين و مسافران ارائه دهيم. همچنین، سيستم پیام‌ نگاری را در مراکز و بیمارستان ‌ها نصب کرده اين تا هویت افراد مراجعه‌ کننده مشخص شود.

وی گفت: در طول سال، در قالب كاروان راهیان نور، هفت میلیون نفر زائر داریم که تنها ۱۷ هزار نفر از آنان به مراکز درمانی مراجعه کرده اند. میزان مرگ و میر در این سفر (راهیان نور) نسبت به سفر‌های دیگری که در کشور انجام می‌شود، بسیار کمتر است و با آن‌ها قابل قیاس نیست.

کولیوند افزود: تا امروز تنها ۳۲ عمل جراحی برای زائران راهیان نور انجام شده و این نشان‌ دهنده کم بودن میزان جراحات است.

ريیس سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: همه بیمارستان‌ها در ایام عید آماده‌باش هستند. همچنین از تمام زائران می‌ خواهیم که دفترچه بیمه خود را در سفر همراه داشته باشند.


نام:
ایمیل:
* نظر: