اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱
کد خبر: ۱۲۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۳۵ - ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - 06 March 2019
اردکانیان:
وزیر نیرو با اشاره به مصوبات کارگروه ملی سازگاری با کم آبی در جهت تغییر روش‌های آبیاری و الگوی فضای سبز شهری، گفت: در ابتدای سال آینده به طور خاص بحث نوع پوشش گیاهی سازگار با اقلیم پایتخت و تغییر الگوی فضای سبز شهری تهران بزرگ در دستور کار این کارگروه قرار می‌گیرد.

بررسی تغییر الگوی فضای سبز پایتخت در کارگروه سازگاری با کم آبی

به گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان با تاکید بر اینکه روز درختکاری فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به فراهم کردن پوشش سبز مورد نیاز کشور است، عنوان کرد: درخت محصول همکاری نزدیک و موثر آب، خاک، نور و هواست؛ اگر که سازمان‌های اجرایی دست‌اندرکار در این چهار عرصه همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته باشند، طبیعتا محصولات خوبی در این بخش به عمل خواهد آمد.

وی با اشاره به مصوبات کارگروه ملی سازگاری با کم آبی در جهت تغییر روش‌های آبیاری و الگوی فضای سبز شهری، گفت: برنامه‌های این چنینی در چارچوب طرح‌های استانی برای سازگاری با کم آبی است و براساس آن برنامه‌های هر استان به نوبت با حضور استانداران در کارگروه یاد شده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اردکانیان تاکید کرد: براین اساس با توجه به اقلیم و شرایط متفاوت هر استان طبیعتا در برخی مناطق توجه بیشتری به مسئله مشارکت شهرداری‌ها برای کاهش مصرف آب با کیفیت و شرب در فضای سبز شهری شده است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: بدین منظور درصددیم در ابتدای سال آینده به طور خاص بحث نوع پوشش گیاهی سازگار با اقلیم پایتخت و تغییر الگوی فضای سبز شهری تهران بزرگ در دستور کار کارگروه ملی سازگاری با کم آبی قرار بگیرد.

گفتنی است: وزیر نیرو پیش از ظهر امروز به مناسبت گرامی داشت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، در محوطه ساختمان وزارت نیرو دو اصله نهال غرس کرد.


نام:
ایمیل:
* نظر: