اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۸
کد خبر: ۱۲۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۵ - ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - 29 November 2016
گروه موسیقی "مستان" به سرپرستی پرواز همای پس از بازگشت از تور آمریکایی خود، اواخر آذر از مخاطبانش در تالار وحدت پذیرایی خواهد کرد.

سرویس فرهنگي عصرپرس: با پایان ماه‌های محرم و صفر، خوانندگان و گروه‌های مختلف موسیقی برنامه‌ریزی جدیدی برای اجرای کنسرت تا پایان سال جاری انجام داده‌اند و می‌خواهند از این فرصت نهایت بهره را ببرند.

به گزارش هنرآنلاين؛ در این بین گروه پرواز که ایام تعطیلات موسیقی را با چند اجرای مختلف در آمریکا گذراند، تور کنسرت زمستانی خود را از اواخر پاییز آغاز خواهد کرد. در اولین کنسرت از این تور، پرواز همای به همراهی اعضای ارکسترش؛ پاشا هنجی (سنتور)، اسفندیار شاهمیر (نی) و محمود نوذری (کوبه‌ای) در روزهای 26، 27 و 28 آذرماه میزبان هواداران‌شان خواهند شد.

پرواز همای با گروه مستان به تالار وحدت می‌رود

همای درباره این اجراها گفت: این سری از اجراها را "خبر به دورترین نقطه جهان برسد" نام ‌گذاری کردیم که علت این نام‌ گذاری با توجه به اجرای خاص شعر زنده‌ یاد نجمه زارع است که در تور آمریکا نیز آن را اجرا کردیم.

وی افزود: شعر "خبر به دورترین نقطه‌ی جهان برسد" از زنده‌یاد نجمه زارع را خواندم تا آن‌طور که شعرش می‌خواهد خبرش را به این سوى دنیا هم برسانم، نمی‌دانم داستان زندگی و مرگش را مى‌دانید یا نه، اما این شاعره بعد بی‌هوشی در جراحى بینى هرگز به هوش نیامد

او ادامه داد: من دوست دارم در جهت معرفى ایشان این آواز و روایت به گوش همه برسد.

همای بین سال‌های 87 تا 94 ممنوع‌الفعالیت بود که پس از اجرا در جشنواره موسیقی فجر، طلسم او و گروهش شکسته شد و باعث شد گروه مستان در اجراهای متعدد دیگری از مخاطبانش پذیرایی کند. معروف‌ ترین کنسرت پرواز همای پس از ممنوعیت، اجراهای چندگانه او در فضای باز محیط کاخ ‌موزه سعدآباد بود.

اولین کنسرت تور زمستانی پرواز همای جمعه ‌شب 26 آذرماه ساعت 21:30 در تالار وحدت برگزار می‌شود و بلیت‌ فروشی آن از هم‌اکنون در سایت www.84200.ir آغاز شده است.

گروه مستان متعاقباً برنامه سایر اجراهای خود تا پایان سال جاری را اعلام خواهد کرد.

 

پايان خبر/

نام:
ایمیل:
* نظر: