اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
کد خبر: ۱۲۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - 23 February 2019
رییس سازمان بسیج مستضعفین خبرداد:
رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه اگر بودجه لازم اختصاص داده شود طی دو سال آینده صد هزار نیروگاه احداث خواهد شد، گفت: ما به عنوان بسیج ادعای تصدی گری را نداریم و تنها به عنوان نوکر مردم در اجرای طرح ها اقدام می کنیم.

احداث ۱۰۰ نیروگاه خورشیدی تا دو سال آینده

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی عصرپرس، سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور، در دومین جشنواره سرآمدان فناوری و صنعت، با اشاره به این‌که چیزی که باعث نگرانی است نظام مدیریتی در بکارگیری نیروی ارزشمند است، گفت: اعتلای بسیج اثربخش بودن آن در عرصه های گوناگون است و نقطه هدف ما افزایش اثربخشی بسیج در کشور است .

وی ادامه داد: مهم ترین وظیفه ما شناسایی سرمایه ملی در نقاط کشور و نیز ایجاد شبکه توانمند و اثربخش است.

غیب پرور افزود: هم اکنون ۶۰ هزار نیرو در بخش صنعت، ۵۵ هزار نفر در حوزه کشاورزی و ۵۷ هزار نفر در بخش عمرانی است که اعداد تکان دهنده است اگر بتوانیم مجموعه های دانش  را شبکه کنیم کار بزرگی انجام داده‌ایم و در این صورت اعتلای بسیج رخ خواهد داد. بنابراین تحقق این شبکه یعنی کسب اطلاعات لازم در بخش نیروی فعال کشور در سال ۹۸ است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که یکی از نکات دیگر در بسیج صنعت، عارضه یابی بخش صنایع است، گفت: بسیج مهندسی در سال ۹۸ بیش از ۲ هزار برنامه در دستور کار خود قرار داده است. به طوری‌که حدود ۵۰ کلینیک را احداث خواهد کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور در ادامه با بیان اینکه چرا هر موقع وارد نمایشگاه می‌شویم مدام با ارائه مشکلات مواجه می شویم، افزود : ما باید اول مشکلات صنعت را حل کنیم و بعد روی ایجاد صنعت جدید اقدام کنیم و از نیروهای توانمند و جوان کشور حداکثر حمایت ها را به عمل آورده و جوان ها را باور کنیم.

سردار غیب پرور ادامه داد: در تولید نیروگاه های کوچک خورشیدی  توان اجرایی را داریم و انتظار ما از مجلس این است که ما را در تصویب طرح های اجرایی کشور کمک کنند و با انسجام همگانی، جوانان را حمایت کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اگر بودجه لازم اختصاص داده شود طی دو سال آینده  صد هزار  نیروگاه احداث خواهد شد. ما به عنوان بسیج ادعای تصدی گری نداریم و تنها به عنوان نوکر مردم در اجرای طرح ها اقدام می کنیم.

وی ادامه داد: ما می توانیم برای حل مشکلات و استفاده از توان ملی کشور توسط جوانان برای احیا صنعت کشور اقدام کنیم.

احیای ۱۵ هزار واحد راکد صنعتی کشور در سال ۹۸

در ادامه علی‌اصغر شهبازی رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت گفت: بسیج مهندسین صنعت برای این‌که اثربخشی لازم را داشته باشد نسبت به بازنگری فعالیت های خود اقدام نموده و دراین راستا سه طرح را به تصویب رسانده و در سال ۹۸ نسبت به اجرای این سه طرح اقدام خواهیم کرد‌.

وی در ادامه با بیان این‌که ما برای اجرای طرح‌های خود باید نسبت به توانمندی‌های داخلی اطلاعات لازم را بدست آوریم، گفت:  ۶ هزار قلم کالا وارد کشور می‌شود که ۸۰ درصد آن  قابلیت تولید داخل را دارند.

شهبازی افزود: ۹۰ هزار واحد صنعتی در کشور داریم که ۳۱ هزار واحد آن راکد است که در سال ۹۸ بنا داریم که  ۱۵ هزار واحد را مجددا احیا کنیم .

وی ادامه داد: یکی دیگر از طرح‌های سال ۹۸ طرح جهاد روشنایی است، که در سال آینده ۳ هزار نیروگاه با تامین اعتبار احداث خواهد شد. و در تلاش هستیم که طی ۲ سال آینده به دانش فنی ساخت سلول خورشیدی برسیم.

رییس بسیج مهندسین صنعت گفت: از ۲هزار طرح شرکت کننده در نمایشگاه حدود ۲۸۰ طرح شرکت کرده اند که دانش فنی سرشاری از انرژی اتمی داریم .


خبرنگار: پروین مرادی


نام:
ایمیل:
* نظر: