اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴
کد خبر: ۱۲۰۹۵
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۲ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - 05 February 2019
مونسان در حاشیه سفر به استان البرز خبر داد:
معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از حجم سرمایه گذاری ۱۱۰۰ میلیارد تومانی در حووزه تأمین زیر ساخت های گردشگری استان البرز خبر داد.

۱۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه تأمین زیر ساخت های گردشگری البرزبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به استان البرز با حضور در مجتمع گردشگری قصر رز از بخش های مختلف این مجتمع اقامتی بازدید به عمل آورد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پروژه احداث هتل ۵ ستاره به عنوان فاز بعدی مجتمع گردشگری قصر رز نیز بازدید کرد و بر حمایت های دولت و سازمان میراث فرهنگی از سرمایه گذاری در حوزه گردشگری تأکید کرد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به رونق سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، گفت: در سطح استان البرز ۱۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در حوزه تأمین زیر ساخت های گردشگری در حال انجام است که با این حجم از سرمایه گذاری ۵ هزار تخت جدید اقامتی به مجموعه ظرفیت های اقامتی این استان اضافه خواهد شد.

مونسان گفت: استان البرز یکی از استان های دارای ظرفیت در حوزه گردشگری است که نزدیکی این استان به تهران می تواند یک ظرفیت مهم برای توسعه گردشگری باشد و خوشبختانه در حال حاضر شاهد این هستیم که پروژه هتل ۵ ستاره به عنوان فاز جدید مجتمع گردشگری قصر رز با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است و اولین هتل ۵ ستاره در استان البرز احداث خواهد شد.

وی گفت: این در حالی است که صنایع دستی استان البرز نیز از ظرفیت های مهمی برخوردار است و با توافق صورت گرفته با استاندار البرز، به زودی بازارچه دائمی صنایع دستی در این استان راه اندازی خواهد شد.

مونسان گفت: ظرفیت های مهمی در حوزه گردشگری در استان البرز وجود دارد که به نظر من باید بیش از پیش شکوفا شود، خوشبختانه استاندار البرز به حوزه گردشگری توجه دارد و امید دارم با حضور آقای شهبازی گردشگری این استان بیش از پیش رونق یابد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه به بومگردی به عنوان یک ظرفیت جدید در حوزه گردشگری اشاره کرد و گفت: «ظرفیت های بسیار خوبی نیز در حوزه بومگردی در استان البرز وجود دارد و طبیعت بکر این استان می تواند باعث شود تا بومگردی در البرز رونق بیشتری داشته باشد

رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری به ثبت آثار جهانی اشاره کرد و گفت: پرونده راه آهن شمال - جنوب ایران به عنوان یک پروژه عمرانی تاریخی برای ثبت جهانی ارسال شده و در نوبت قرار گرفته است.

وی افزود: همه کشورهای عضو یونسکو سالانه یک سهمیه جهانی برای ثبت آثار تاریخی و باستانی خود دارند که در تلاش هستیم تا آثاری مانند تپه تاریخی ازبکی در نظرآباد البرز را به ثبت جهانی برسانیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مصوبه شورای عالی امنیت ملی در خصوص ساخت و سازها در حاشیه رودخانه‌ ای اشاره کرد و گفت: منطقه طالقان در مسیر رودخانه ممکن است خطرات ناشی از عدم رعایت بستر حریم رودخانه دردسر ساز باشد.

وی اضافه کرد: این مصوبه مسیر گردشگری را باز گذاشته است و مقرر شده است که سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه و شهرسازی با هم طرحی را آماده سازی کنند که شورای عالی امنیت ملی آن را بپذیرد.

مونسان خاطرنشان کرد: این مصوبه حوزه آبریز البرز و تهران را در برگرفته چراکه مسائل زیست محیطی حائز اهمیت است اما به  لحاظ گردشگری در این حوزه این امکان دیده شده است که یک طرحی به شورای عالی امنیت ملی ارائه شود و امید است طرحی که قرار است به این شورا ارائه شود هرچه سریعتر با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت راه و شهرسازی آماده شود.

در حاشیه بازدید علی اصغر مونسان از مجتمع گردشگری قصر رز در استان البرز، نشست تعدادی از فعالان و دست اندرکاران حوزه گردشگری این استان با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: