اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
کد خبر: ۱۲۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۷ - ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ - 01 February 2019
وزیر نیرو
وزیر نیرو گفت: مطمئن‌ترین آب برای بخش صنعت، پساب تصفیه‌شده است و فارغ از مشکلات تهیه و تدارک آب شرب از شیوه‌های مختلف، قطعاً تا زمانی که جمعیت هست ما می‌توانیم روی منبع پساب تصفیه‌شده حساب کنیم.

پساب تصفیه‌شده مطمئن‌ترین آب برای بخش صنعت است

به‌گزارش عصرپرس از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، رضا اردکانیان صبح امروز (جمعه) در دومین روز از سفر به استان خراسان رضوی در جمع خبرنگاران افزود: شانزدهمین تصفیه‌خانه از مجموع 40 تصفیه‌خانه قابل بهره‌برداری در بخش آب و فاضلاب کشور به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، امروز در شهر گلبهار افتتاح شد.

وی ادامه داد: این تصفیه خانه به روش BOT توسط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در مدت دو سال ساخته شده و با ظرفیت 30 هزار متر مکعب در شبانه‌روز جمعیتی بالغ بر 200 هزار نفر را پوشش خواهد داد.

اردکانیان با بیان اینکه ظرفیت این تصفیه‌خانه برای سال‌های دور در نظر گرفته شده و اکنون این تعداد جمعیت در منطقه ساکن نیست، گفت: این تصفیه‌خانه با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد تومان، نقش مهمی در بهبود شرایط زیست محیطی و تهیه پساب تصفیه‌شده برای مصارف مختلف صنعت و بخش‌های دیگر ایفا می‌کند.

وزیر نیرو، از توسعه سیستم‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب به‌عنوان یکی از نقاط روشن در کارنامه جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و افزود: مجموع تصفیه‌خانه‌های فاضلاب کشور در چهار دهه قبل به چهار مورد می‌رسید و اکنون 216 تصفیه‌خانه فاضلاب در سطح کشور در حال بهره‌برداری است.

وی با بیان اینکه توجه به توسعه، جمع‌آوری، تصفیه و استفاده از پساب تصفیه‌شده فاضلاب در کشور، یکی از شاخص‌های قابل رقابت با کشورهای دنیا محسوب می‌شود، تصریح کرد: خوشبختانه اکنون بیش از 50 درصد از جمعیت کشور تحت پوشش بوده و با سرعت خوبی در حال پیشرفت است و با توجهی که بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این زمینه نشان داده، به شتاب آن افزوده خواهد شد.

طی دیروز و امروز در سفر وزیر نیرو به استان خراسان رضوی، پروژه‌های مختلف آب و برق با اعتباری افزون‌بر 6 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: