اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
کد خبر: ۱۲۰۲۵
تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - 30 January 2019
مفتح
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ گفت: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، حقوق تمامی حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا کند

حقوق در سال آینده ۲۰درصد افزایش می‌یابد

به گزارش عصرپرس از خانه ملت، محمدمهدی مفتح در نشست خبری عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون مقرر شد ارز تخصیصی برای دارو مانند کالا‌های اساسی در ازای هر دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان محاسبه شود؛ بنابراین ارز تخصیصی به دارو هر دلار ۴۲۰۰ تومان در سال آینده محاسبه می‌شود.

نماینده مردم در تویسرکان با اشاره به میزان افزایش حقوق در سال ۹۸، افزود: کمیسیون تصویب کرد حقوق تمامی حقوق‌بگیران در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به سقف معافیت مالیاتی بر درآمد کارکنان دولتی، گفت: براساس مصوبه امروز، سقف معافیت مالیاتی هر کارمند در سال آینده ماهیانه ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است و سایر سطوح درآمدی که از این مبلغ بیشتر است در ۴ طبقه دسته‌بندی شد؛ برای حقوق‌های بیش از مبلغ مذکور مالیات‌های ۱۰ درصد تا ۲۵ درصدی لحاظ شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شد عوارض خروج از کشور مرزنشینان مطابق سال ۹۷ محاسبه شود؛ در سال ۹۷ عوارض خروج از کشور مرزنشینان همانند افرادی است که برای زیارت عتبات عالیات مشرف می‌شوند.

مفتح با بیان اینکه کمیسیون تلفیق تصویب کرد یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صندوق بیمه محصولات کشاورزی تخصیص پیدا کند، گفت: در راستای ایجاد تسهیلات برای واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی مقرر شد بهای محصول پروژه از تعرفه‌گذاری معاف شود. پروژه‌هایی که به بخش خصوصی واگذاری می‌شود وقتی به تولید می‌رسد فروش تولیدات از قیمت‌گذاری معاف می‌شود و در صورتی که دولت قیمت‌گذاری کند و قیمت کمتر از قیمت بازار باشد باید مابه‌التفاوت آن را پرداخت کند.

پایان بررسی لایحه بودجه ۹۸ در کمیسیون تلفیق

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال۹۸ از پایان بررسی لایحه بودجه سال آینده در این کمیسیون خبر داد و افزود: امکان دارد بر حسب ضرورت، گزارش نهایی کمیسیون تلفیق در هفته آینده کامل‌تر شود.

مفتح گفت: جلسات کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ عصر امروز به پایان رسید؛ از این پس مصوبات باید در قالب گزارش کمیسیون تنظیم شود؛ به طور مثال ممکن است کمیسیون مصوبه‌ای داشته باشد که باید به تبصره مربوطه الحاق شود بنابراین امکان دارد بر حسب ضرورت، گزارش نهایی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ در هفته آتی کامل‌تر شود.

نماینده مردم تویسرکان در پاسخ به اینکه گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ چه زمانی در صحن علنی ارائه می‌شود، افزود: پس از تعطیلی ۲۲ بهمن این گزارش در صحن علنی مطرح می‌شود؛ ظاهرا هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ۲۷ بهمن ماه را زمان شروع رسیدگی به لایحه بودجه ۹۸ اعلام کرده است.

وی گفت: پس از تنظیم گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸، هیات رئیسه این گزارش را چاپ می‌کند و در اختیار نمایندگان قرار می‌دهد و از زمان انتشار گزارش، نمایندگان ۱۰ روز زمان دارند تا پیشنهاد‌های خود را درباره گزارش کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ ارائه دهند.

مفتح با تاکید براینکه پیشنهاد‌های نمایندگان در باره گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ در صحن علنی مطرح می‌شود، افزود: تاکنون لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی می‌شد، اما در صحن گزارش کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ بررسی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: نشست خبری بعدی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ یکشنبه آینده ۱۴ بهمن برگزار می‌شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ افزود: وزارت راه و شهرسازی مکلف شد علائم، نشانه‌ها و تابلو‌های راهنمایی و هشداردهنده را برای معلولان در مکان‌های ضروری نصب کند. همچنین دستگاه‌های اجرایی مکلف شدند تمام اطلاعات مربوط به حقوق، فوق‌العاده مستمر و غیرمستمر کارکنان اعم از رسمی، قراردادی و پیمانی را در اختیار سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی و وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار دهد.

وی گفت: با توجه به اینکه حجم قابل توجهی از بودجه، مربوط به شرکت‌های دولتی است، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۸ چند حکم برای بررسی این شرکت‌ها در سال آینده تنظیم و تصویب کرد.

مفتح با بیان اینکه وزارت اقتصاد و دارایی موظف شد سامانه یکپارچه اطلاعات شرکت‌های دولتی را حداکثر تا شهریور ۹۸ ایجاد کند، افزود: شرکت‌های دولتی موظف هستند اطلاعات شناسه‌ای اعضای مجمع عمومی، صورت‌های مالی مصوب، بودجه تفصیلی، حقوق و مزایا و سایر موارد را در این سامانه قرار داده و هر ۳ ماه یک بار اطلاعات را به روز کنند.

مفتح گفت: وزارت اقتصاد مکلف شد تا خرداد ۹۸ دسترسی دیوان محاسبات به این سامانه را برقرار کند، همچنین وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه مکلف شدند هر ۶ ماه یک بار گزارش عملکرد شرکت‌های دولتی را به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و اقتصادی مجلس گزارش دهند.

وی با بیان اینکه مقرر شد وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان برنامه و بودجه پرداختی به مدیرعامل، معاونان و مدیران مالی شرکت‌های دولتی را به خزانه اعلام کنند، افزود: در راستای نظم‌بخشی به حسابرسی شرکت‌های دولتی مقرر شد پرداخت هرگونه پاداش و مزایای رفاهی به اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت‌های دولتی صرفاً بر مبنای افزایش بهره‌وری شرکت‌های دولتی باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ گفت: همچنین مقرر شد ستاد هادی شرکت‌های دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی و شرکت‌های مربوطه با مسئولیت سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت تشکیل شود؛ این ستاد باید بر فعالیت شرکت‌های دولتی نظارت کامل داشته باشد و سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دولتی تا ۲۰ میلیارد تومان با اطلاع این ستاد و بیش از صد میلیارد تومان با تأیید این ستاد صورت گیرد.

وی افزود: ساماندهی و کنترل شرکت‌های دولتی زمینه خوبی فراهم می‌کند که اطلاعات شرکت‌ها شفاف به مجلس داده شود و امکان کنترل بررسی شرکت‌های دولتی برای مجلس در شرایط مناسب‌تری فراهم شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: