اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
کد خبر: ۱۱۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۸ - ۱۹ دی ۱۳۹۷ - 09 January 2019
بختیاری
مدیرعامل آب وفاضلاب استان تهران گفت: از سال آینده عملیات ساخت ۱۱ فاز از ۹ تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهرهای استان تهران آغاز می‌شود

ساخت ۹ تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای استان تهران آغاز می‌شود

به گزارش عصرپرس از روابط عمومی آبفای تهران؛ محمدرضا بختیاری، مدیرعامل آبفای استان تهران در نشست تببین وضعیت پیشرفت فیزیکی تاسیسات فاضلاب استان تهران گفت: از سال آینده عملیات ساخت ۱۱ فاز از ۹ تصفیه‌خانه و شبکه فاضلاب در شهرهای استان تهران آغاز می‌شود.

محمدرضا بختیاری افزود: شهرهایی که قرار است در آن‌ها تصفیه‌خانه فاضلاب ساخته شود شامل قرچک، ورامین، پاکدشت، شهر قدس، رودهن، بهارستان، رودبار قصران، دماوند و فیروزکوه است.

بختیاری اعتبار مورد نیاز برای این طرح را ۶۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی تاکید کرد: به دلیل کسری منابع مالی موجود، کاهش شدید اعتبارات عمرانی و افزایش تورم سالیانه این طرح‌ها باید به‌زودی به بهره‌برداری برسد.

بختیاری ادامه داد: هزینه ساخت فاز ۷ و ۸ تصفیه‌خانه فاضلاب تهران در سال گذشته ۳۵۰ میلیارد تومان برآورد شده بود که این میزان امسال به ۷۵۰ میلیارد تومان رسیده است.

مدیرعامل آبفای استان تهران تاکید کرد: اگر می‌خواهیم آینده خوبی برای آینده استان تهران متصور شویم ضروری است در تهران چاه‌های مجاز کشاورزی بسته شود و آب مورد نیاز کشاورزی از طریق پساب تامین شود.

عقب‌ماندگی فاضلاب شهرهای استان تهران از میانگین کشوری

مدیرعامل آبفای استان تهران گفت: میانگین شبکه فاضلاب در کشور ۴۸ درصد است، در حالی که در شهرهای استان تهران با ۴,۵ میلیون نفر جمعیت این میزان ۱۲ درصد است.

بختیاری افزود: برعکس شهرهای استان تهران در شهر تهران پیشرفت طرح فاضلاب بسیار خوب بوده و از ۹۰۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب که باید در شهر تهران ساخته شود ۶۷۰۰ کیلومتر ساخته شده است.

وی یکی از دلایل پیشرفت طرح فاضلاب در شهر تهران را همراهی شورای شهر و مردم عنوان کرد.

بختیاری گفت: برای افق طرح در سال ۱۴۲۰ در شهرهای استان تهران ۴۴ فاز تصفیه‌خانه فاضلاب با ۹۳ کیلومتر خط انتقال، حدود ۴۰۲۲ کیلومتر شبکه فاضلاب و ۷۳۵ هزار انشعاب با ۱۱هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: