اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۴
کد خبر: ۱۱۶۸۵
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۶ دی ۱۳۹۷ - 06 January 2019
توصیه شرکت آبفا؛
معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مشترکان آبفا زمان یخ‌زدگی کنتور آب از ریختن آب‌جوش و در معرض حرارت قرار‌ دادن کنتور خودداری کنند.

مراقب یخ‌زدگی کنتور باشیدبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پاون، رسول باقری معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران افزود: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و احتمال یخ‌زدگی کنتور‌های آب در کشور از مشترکان آب و فاضلاب تقاضا داریم که از تجمع آب داخل محوطه کنتور جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: دمای زیر صفر باعث می‌شود آبی که در چاله کنتور جمع شده است یخ بزند و به کنتور آسیب وارد شود.

باقری تاکید کرد: در تهران در خانه‌هایی که جهت شمالی دارند به‌دلیل افزایش دمای هوا احتمال یخ‌زدگی کنتور بیشتر است و باید کنتور را با پوشال و پارچه بپوشانند تا گرم شود.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران، گفت: در دو سال گذشته به دلیل سردی هوا بیش از 10هزار کنتور در استان تهران یخ زد که منجر به قطعی چندساعته آب مشترکان شد.

وی افزود: زمانی که دمای هوا به منفی صفر درجه می‌رسد مشترکان باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ‌زدگی انجام دهند.

باقری با اشاره به اینکه کهنه و نو بودن منازل مسکونی هیچ ربطی به یخ‌زدگی کنتور‌های آب ندارد گفت: جنس لوله‌های آب به گونه‌ای است که یخ نمی‌زند و فقط حوضچه نگهداری کنتور به‌دلیل وجود رطوبت یخ می‌زند.

وی ادامه داد: طبق آیین‌نامه اگر مشترکان از تاسیسات آب نگهداری نکنند در صورت بروز مشکل باید خسارت آن را پرداخت کنند.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: مشترکان در صورت یخ‌زدگی با شماره 122 تماس بگیرند و خودشان هیچ اقدامی برای بازشدن یخ کنتور انجام ندهند، چون این باعث افزایش هزینه‌های آنان می‌شود.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: