اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
کد خبر: ۱۱۶۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۱۲ دی ۱۳۹۷ - 02 January 2019
واعظی
رییس دفتر رییس جمهوری دلیل استعفای وزیر بهداشت را اختلاف نظر در بودجه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد و گفت: رییس جمهوری تاکنون با این استعفا موافقت نکرده است.

رییس جمهور تاکنون استعفای وزیر بهداشت را نپذیرفته است

به گزارش عصرپرس از پايگاه اطلاع رساني دولت، محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات دولت درباره استعفای حسن قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی گفت: آقای هاشمی از وزرای بسیار موفق و خوب دولت بوده وهستند. ایشان هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم فعالیت های بسیار خوبی در حوزه سلامت داشتند. سفرهای استانی؛ افتتاح بیمارستان و از همه مهمتر به نتیجه رساندن طرح خوب تحول سلامت؛ از مهمترین اقدامات است که وزیر بهداشت با یک جدیت و فداکاری این طرح را به خوبی پیش بردند.

واعظی ادامه داد: وزارت بهداشت وزارتخانه حساس و مهمی است و طبیعی است که اداره این وزارتخانه هم نیاز به مدیریت بالا و هم نیاز به بودجه دارد. آنچه در چند روز گذشته میان دولت و وزیر بهداشت رخ داده، اختلاف نظر دکتر هاشمی با بودجه سال آینده است. و وزیر به همین دلیل استعفای خود را تقدیم رییس جمهوری کردند. رییس جمهوری با توجه به اینکه ایشان را وزیری بسیار لایق و فردی با عملکرد بالا می‌داند تا کنون برای پذیرش استعفا مقاومت کرده‌ است و سعی بر این است که مشکل با گفتگو حل شود.

وی تصریح کرد: شرایط امروز ما با سال های گذشته متفاوت است. امروز به دلیل جنگ اقتصادی و تحریم ها سازمان برنامه، در بستن بودجه با محدودیت‌های بسیاری مواجه است. به همین دلیل من امیدوار هستم که مذاکرات و صحبت‌هایی که با وزیر بهداشت می شود به نتیجه رسد و ما بتوانیم در این زمینه تصمیم گیری کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: تصمیم هرچه که باشد ما آقای هاشمی را سرمایه دولت خود می‌دانیم و عملکرد و زحمات او همواره مورد تکریم و قدردانی است. امیدوار هستیم که همراه دولت باشند و اگر هم هم به هر دلیلی جدا شدند حتما از نظراتشان و وجودشان استفاده خواهیم کرد، ولی تلاش آقای رئیس جمهور بر حفظ ایشان است.


نام:
ایمیل:
* نظر: