اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۱۲۶۸
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۱ - ۱۵ آذر ۱۳۹۷ - 06 December 2018
رئیس پلیس پیشگیری ناجا در همایش فرماندهان و مدیران گفت: سرعت، دقت و صحت از شاخص های یک پلیس مقتدر و قانونمند در جامعه است.

سرعت، دقت و صحت از شاخصه های پلیس مقتدر و قانونمند است

به گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی در همایش فرماندهان و مدیران انتظامی استان آذربایجان غربی اظهار داشت: در نظام جهانی شاخص هایی برای تعریف و تعیین امنیت ملی در نظر گرفته شده که میزان جرایم و آسیب های اجتماعی، اقتدار و منزلت پلیس، وحدت و مشارکت مردم و سرمایه اجتماعی موجود در جامعه از جمله این موارد است.

وی ارزیابی عملکرد کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان آذربایجان غربی و نیز ابلاغ تدابیر و رهنمودهای سلسله مراتب فرماندهی را از اهداف این همایش عنوان کرد.

سردار شرفی با بیان اینکه بر اساس ارزیابی های صورت گرفته، عملکرد انتظامی استان آذربایجان غربی در خصوص توسعه ساختار های انتظامی از لحاظ کمی و کیفی و نیز کنترل جرایم خشن مطلوب بوده است، افزود: این روند پیشرفت نتیجه تلاش مجموعه انتظامی استان و تعامل خوب پلیس با سایر سازمان ها بوده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه سرعت، دقت و صحت از شاخص های یک پلیس مقتدر و قانونمند در جامعه است ، گفت: بر اساس شاخص های تعریف شده،در این استان از امنیت نسبی برخوردار هستیم.

سردار شرفی در ادامه گفت: در بحث تعالی رفتار کارکنان نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است که این امر مهم مطالبه کلیه مسئولان و مردم استان است.

وی تجهیز تحت نظرگاه ها در سراسر کشور به دوربین های نظارتی و پایش تصویری را یکی از محورهای اساسی طرح تحول کلانتری ها عنوان و بیان کرد: این طرح با هدف رعایت و ارتقاء حقوق شهروندی متهمان به اجرا در آمد تا سلسله مراتب فرماندهی بتواند در هر لحظه این مراکز را رصد کند؛ بر همین اساس هیچ تحت نظرگاهی در کشور نداریم که مجهز به پایش تصویری نباشد و این قدم بسیار مهمی بود که امسال اجرا شد.

سردار شرفی به تاکیدات  مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر "به کلانتری ها توجه بیشتری شود"، اشاره و تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی ها و تدابیر اتخاذ شده در طرح تحول کلانتری ها،  9 محور در دستور کار قرار گرفت که موضوع فناوری و تکنولوژی یکی از محورهای مذکور است که خدمات کلانتری بایستی به صورت الکترونیکی به مردم عزیز ارائه شود.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در پایان خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه پیامکی در کلانتری ها در راستای کاهش حضور مردم، تجهیز پلیس به دوربین، راه اندازی واحد های سیار پلیس متناسب با تغییر جغرافیای جرم، افزایش استاندارد های رفتاری کارکنان پلیس،  برگزاری دوره های تعالی رفتاری کارکنان که قریب به 10 هزار نفر آموزش دیده اند و... از دیگر اقدامات صورت گرفته در طرح تحول کلانتری هاست.


نام:
ایمیل:
* نظر: