اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۱۲۵۱
تاریخ انتشار: ۱۴:۵۰ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - 04 December 2018
رییس پلیس پایتخت از پایان کار دلالان سکه و ارز در خیابان های منوچهری، فردوسی و چهارراه استانبول خبر داد.

پایان فعالیت دلالان ارز و سکه درپایتخت

به گزارش عصرپرس، سردار حسین رحیمی در جمع خبرنگاران به جزئیات طرح رعد 19 اشاره کرد و گفت: امروز پایان کار دلالان خیابانی ارز و سکه است، چراکه با اقدامات پلیس پس از ۳۰ سال دلالان از چهار راه استانبول، خیابان منوچهری و فردوسی جمع آوری شدند.

وی با بیان اینکه از ابتدای آغاز طرح برخورد با دلالان سکه و ارز بیش از ۴۰۰ نفر از این افراد توسط پلیس دستگیر شدند، گفت: از این تعداد ۹۳ نفر از دلالان که حساب‌های نجومی هم داشتند به زندان افتاده اند و البته اقدامات پلیس در این خصوص ادامه دارد.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به نظارت پلیس بر صرافی ها نیز گفت: در چند روز گذشته ۶۰ صرافی غیرمجاز و فاقد مجوز از سوی بانک مرکزی به پلیس معرفی شده است، ما چند روز به این صرافی ها مهلت دادیم تا نسبت به دریافت مجوز های لازم اقدام کنند و در غیر اینصورت با این صرافی ها برخورد خواهیم کرد. البته بیش از ۱۵۰ صرافی نیز مجاز هستند که پلیس از فعالیت های آنها حمایت می کند.

به گفته رحیمی ، در روزهای اخیر چهار باند جعل ارزهای خارجی نیز شناسایی و از سوی پلیس منهدم شده اند.

وی گفت: با اقدامات و برنامه‌ریزی های انجام شده و همچنین کار اطلاعاتی از سوی ماموران ۱۱ سرکلانتری و ۸۵ کلانتری فرماندهی انتظامی تهران بزرگ این طرح برای برخورد با سارقان، مالخران، قاچاقچیان کالا و مواد مخدر به مرحله اجرا درآمد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به صدور 254حکم قضائی برای ورود به مخفیگاه سارقان، قاچاقچیان، مالخران و خرده‌فروشان از سوی مقام قضائی، گفت: در این رابطه 631 متهم دستگیر و 35 باند سرقت نیز شناسایی و متلاشی شد؛ همچنین نیمی از سارقان دستگیر شده سابقه دار هستند.

سردار رحیمی با بیان اینکه در این رابطه 231 دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز کشف شد، گفت: در این طرح، یک هزار و 69 پرونده مرتبط با سارقان، قاچاقچیان و مالخران در دوایر قضائی تشکیل، اموال مسروقه کشف و سارقان آن ها نیز دستگیر شده اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه را 7 میلیارد و 602 میلیون تومان عنوان و تصریح کرد: در اجرای این طرح 193 خرده‌ فروش مواد مخدر نیز از کوچه‌ها، خیابان‌ها و پارک ها جمع‌آوری شده و 17 کیلو گرم مواد مخدر از آنان کشف شده است.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه در اجرای نوزدهمین طرح رعد 370 معتاد متجاهر از معابر عمومی جمع آوری شده اند، ادامه داد:‌ ماموران این پلیس موفق شدند اعضاء 4 باند قاچاق مواد مخدر را شناسایی و دستگیر کنند.

این مقام ارشد انتظامی در نوزدهمین مرحله از این طرح به انهدام 6 باند قاچاق و دستگیری 32 قاچاقچی کالا که به قاچاق دارو، پارچه، پوشاک، قطعات و تجهیزات خودرو و موتورسیکلت، پارچه و کفش مبادرت می‌ورزیدند، اشاره کرد و گفت: ارزش ریالی اموال مکشوفه، 16 میلیارد و 810 تومان است.

سردار رحیمی در بخشی از سخنان خود به دستگیری 39 محکوم فراری اشاره و تصریح کرد: این مجرمان پس از مرخصی از زندان به زندان بازنگشته بودند که در اجرای این طرح شناسایی و دستگیر شدند.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: