اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۱۲۲۷
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۱ - ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - 03 December 2018
فرمانده مرزبانی ناجا اعلام کرد
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرزبانی سنگر دفاع از نظام است و آموزش‌ها به مرزبان، باید مستمر و برای ارتقاء آمادگی عملیاتی باشد.

توجه ویژه به آموزش مرزبانان و ارتقاء توان رزمی در دستور کار

به گزارش عصرپرس از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی  فرمانده مرزبانی ناجا در نشست هم اندیشی با معاون آموزش ناجا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  شهید ستواندوم مصطفی عبدالملکی با اشاره به وظایف مرزبانان در مرزها، اظهار داشت: مرزبانی سنگر دفاع از نظام و صیانت از مرزها  یک مأموریت حساس است، مرزبانان علاوه بر تأمین امنیت پایدار در مرزها، وظیفه حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه اهمیت به نیروی انسانی امری ضروری است، افزود: مرزبانی با توجه به شرایط سخت خدمتی و جغرافیایی، نیروی انسانی محور است و باید که در مقوله‌های آموزشی و مرزی، توجه ویژه‌ای به آموزش نیروی پایور و وظیفه برای ارتقاء توان رزمی و عملیاتی شود.

فرمانده مرزبانی کشور تصریح کرد: پلیس یک مأموریت انتظامی با رویکرد اجتماعی  دارد و یک مأموریت نظامی و دفاعی که این دو مأموریت با یکدیگر متفاوت است؛ در مأموریت پلیسی باید با رویکرد  اجتماعی به جامعه  پرداخته شود اما در حوزه نظامی، دفاعی و مرزی، آموزش‌ها باید بر اساس مهارت‌های نظامی و دفاعی برای دفاع از مرزهای کشور باشد.

سردار رضایی در خاتمه مأموریت‌های حوزه دریایی مرزبانی را حساس دانست و خاطرنشان کرد: 40 درصد مأموریت‌های مرزبانی ناجا مربوط به دریا است که باید ساز و کار آن بر اساس مدیریت دریایی پیش بینی شود.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: