اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کد خبر: ۱۱۱۸۰
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۰۸ آذر ۱۳۹۷ - 29 November 2018
رئیس کمیته امداد در سفر به خراسان جنوبی خبر داد:
سیدپرویز فتاح گفت: با پیشنهاد کمیته امداد و موافقت رئیس جمهور، تا پایان سال دو نوبت سبد کالا به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و یک نوبت سبد کالا به سایر اقشار نیازمند که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند، اختصاص می‌یابد.

اختصاص دو بسته حمایتی دولت به مددجویان تا پایان سال

به گزارش عصرپرس، سیدپرویز فتاح در سفر به استان خراسان جنوبی که به منظور سرکشی از مددجویان کمیته امداد و بررسی وضعیت خدمات‌رسانی به خانواده‌های تحت پوشش انجام شد، با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند دیدار کرد.

فتاح در این دیدار با بیان اینکه سال گذشته براساس برنامه‌ریزهای انجام شده آمار جامعه مددجویان تحت حمایت کاهش یافت، افزود: متاسفانه به بدلیل اوضاع نامناسب اقتصادی در جامعه و بروز مشکلات متعدد در ماه‌های اخیر برای خانواده‌های نیازمند، محدودیت ورود به چرخه حمایتی امداد برداشته شد و ۶۰۰ هزار خانواده جدید تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند.

فتاح از پیشنهاد کمیته امداد برای ارائه دو بسته حمایتی به مددجویان این نهاد تا پایان سال خبر داد و گفت: با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی و تورم بالا که موجب فشار مضاعف بر اقشار محروم جامعه شده است، از رئیس جمهور خواستیم تا پایان سال دو نوبت بسته حمایتی کالایی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و یک بسته حمایتی برای سایر اقشار نیازمند که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند در نظر گرفته شود که با موافقت رئیس جمهور این بسته‌های حمایتی تا پایان سال به صورت سبد کالا به اقشار مشمول ارائه می‌شود.

رئیس کمیته امداد به همراهی خوب دولت و مجلس با کمیته امداد در جهت رفع مشکلات مددجویان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با تعامل و همکاری هر چه بیشتر، شاهد گره‌گشایی از نیازمندان باشیم.

فتاح با بیان اینکه برای جبران مشکلات اقتصادی اعتبارات وام‌ ضروری و کمک‌های موردی به اقشار نیازمند افزایش یافته است، افزود: در این خصوص ۲۱ میلیارد تومان وام ضروری به استان خراسان جنوبی اختصاص یافت و هم اکنون در این استان صف انتظار وام ضروری و جهیزیه وجود ندارد.

رئیس کمیته امداد افزایش اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد را بسیار مهم دانست و افزود: دشمنان نظام و انقلاب طی ماه‌های اخیر سعی کردند از طریق فضای مجازی این اعتماد را خدشه‌دار کنند که به حول و قوه الهی این ترفندهای رسانه‌ای به جایی نرسید و اکنون شاهد رشد چشمگیر کمک‌های مردمی به کمیته امداد هستیم.

فتاح گفت: در جهت ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت، رقم ۱۰۳ میلیارد تومان از محل مصوبه تبصره ۱۶، صندوق توسعه ملی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به استان خراسان جنوبی اختصاص یافت که امیدواریم با پرداخت این تسهیلات شاهد خودکفایی بیشتر خانوارهای تحت حمایت باشیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی هم در این دیدار ضمن قدردانی از خدمات کمیته امداد به محرومان گفت: هیچ خدمتی به اندازه خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان انسان را به خدا نزدیک نمی‌کند و شما امدادگران باید شاکر خداوند باشید که جزو شایستگان هستید.

آیت الله عبادی رسیدگی به امور محرومان را از اولویت‌های کاری ائمه و برگزیدگان الهی عنوان کرد و افزود: اقدامات و فعالیت‌های کمیته امداد در یاری رساندن به محرومان بسیار با ارزش است و همواره باید در همه امور آبروی افراد نیازمند حفظ شود.

وی گفت: هر چند مردم خراسان جنوبی در شرایط سخت اقتصادی زندگی می‌کنند اما با قناعت نسبت به داشته‌های خویش جلوه‌های بزرگی از ایثارگری نسبت به همنوع را به نمایش می‌گذارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: حوادث طبیعی، تحریم‌ها،گرانی‌ها و تورم و عدم مدیریت برخی مسئولان در حوزه‌های مختلف موجب افزایش تعداد افراد نیازمند به حمایت‌های کمیته امداد شده است که در این خصوص باید تدابیری انجام شود تا شاهد کاهش آمار مددجویان تحت حمایت باشیم.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: