اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
کد خبر: ۱۰۹۱۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - 05 November 2018
وزیر اطلاعات گفت: در ایام برگزاری راهپیمایی اربعین، دستگاه اطلاعاتی توانست ۱۱ تیم تروریستی را شناسایی و دستگیر کند.

دستگیری ۱۱ تیم تروریستی در ایام اربعین

به گزارش عصرپرس به نقل از صدا و سیما؛  حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات امروز دوشنبه در همایش ملی پدافند غیر عامل اظهار داشت: از نظر معارف و فرهنگ قرآنی، انسان در معرض تهدیدات مختلفی همچون آتش، فتنه و دشمن قرار دارد و در برابر هر یک از این تهدیدات، نیازمند پدافند است.

وی افزود: بر اساس فرهنگ قرآنی، انسان در برابر تهدیدات برای مصون‌سازی نیازمند پدافند عامل، پدافند غیرعامل و آفند است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه دشمن در ایجاد تهدید هیچ‌گاه از یک روش استفاده نخواهد کرد، گفت: دشمن برای اینکه سرمایه‌های ما را تضعیف کند از روش‌های مختلفی استفاده می‌کند و این روش‌ها در واقع نوع برخورد ما را با آنان مشخص و تعیین می‌کند.

علوی ادامه داد: دشمنان کار خود را منحصر به تهدید نظامی نمی‌کنند. آن‌ها در حوزه تهدید گاهی از ابزار نظامی و گاهی از ترفند‌های نرم افزاری استفاده می‌کنند و گاهی با القائات پیاپی که قرآن از آن به عنوان وسوسه یاد می‌کند، برای آسیب زدن بهره می‌برند.

 وزیر اطلاعات: گستره پدافند غیرعامل به گستره تهدیدهاست و در برابر هر تهدیدی به طراحی پدافند غیرعامل نیاز داریم.

سید محمود علوی در همایش ملی پدافند غیر عامل افزود: پدافند غیر عامل در مقابله با دشمن و در برابر دسیسه‌های دشمن از اولویت خاص برخوردار است.

وی تاکید کرد: در فرهنگ دینی ما نیز پدافند غیرعامل بعنوان اولویت اول تلقی شده است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه بهداشت بهتر از درمان است، اظهار داشت: سپر پدافند غیر عامل که پیشگیری از آسیب پذیری است بهتر از بی سپری و آسیب دیدن و پس از آن درمان آسیب است.

علوی گفت:: پدافند غیرعامل یک مقوله بسیار حساسی است که به مطالعات گسترده نیاز دارد، گستره پدافند غیرعامل به گستره تهدیدهاست و هر تهدیدی که داریم، در برابر آن نیازمند به طراحی پدافند غیر عامل هستیم.

وی ادامه داد: مدل پدافند غیرعامل یک مدل انعطاف پذیر است، زیرا تهدید‌های مقابل دائم در حال تغییر است و ناچار باید مدل پدافند غیرعامل متناسب با تغییر تهدید، تغییر کند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه پدافند غیرعامل یک مسئله ساده و پیش پا افتاده نیست، اظهار داشت: پدافند غیر عامل کاملاً علمی و تخصصی است و در بخش‌های مختلف نیازمند متخصصان خود است که به طراحی پدافند غیر عامل بپردازند.

علوی تصریح کرد: پدافند غیر عامل در بخش‌های نظامی، امنیتی و اطلاعاتی، صنعتی، اقتصادی، فرهنگی، رسانه‌ای و بازرگانی، هر یک متفاوت از بخش دیگری است و باید متخصصان هر بخش با راهکار‌های ویژه همان بخش، پدافند غیرعامل همان بخش را تدوین کنند.

وی ادامه داد: حمله دشمن به سرمایه صنعتی ما با قطعات معیوب، پدافند غیر عامل خودش را می‌طلبد و قطعاً با پدافند غیر عامل در عرصه بازرگانی متفاوت است.


نام:
ایمیل:
* نظر: