اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
کد خبر: ۱۰۹۰۲
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۰ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - 04 November 2018
سردارجعفری:
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به وقایع متعدد روز 13 آبان در سال های مختلف گفت: 13 آبان روز فرو ریختن هیمنه آمریکایی ها در ایران و سراسر دنیاست.

۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه آمریکایی ها در ایران است

به گزارش عصرپرس، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز یکشنبه در مراسم راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان مصادف با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی و روز دانش آموز با طرح این سوال که چرا یوم الله ۱۳ آبان ۵۸ اهمیت دارد و از پیروزی اول ما در ۲۲ بهمن ۵۷ مهم تر است، اظهار داشت: برای اینکه ۱۳ آبان روز فرو ریختن هیمنه آمریکایی ها در ایران و سراسر دنیاست.

وی افزود: در این روز در سال های متمادی اتفاقات مختلفی روی داده است؛ اولین حادثه مربوط به آبان 1343 است که در آن روز شاه ملعون با دستور مستشاران و دیپلمات های آمریکایی مستقر در لانه جاسوسی دستور تبعید امام راحل (ره) را به ترکیه صادر کرد.

فرمانده سپاه ادامه داد: 15 سال بعد از آن دقیقا در روز 13 آبان سال 1357، جهان شاهد خفت و خواری آمریکایی ها بود. رژیم شاه با اتحاد آمریکایی ها از حضور دانشجویان در دانشگاه تهران به وحشت افتاد و دستور شلیک تیر صادر کرد به طوری که تعداد زیادی از دانش آموزان به خاک و خون غلطیدند و خون آنان پیروزی انقلاب اسلامی را تضمین کرد.

جعفری اظهار داشت: در 13 آبان 1358 نیز که در آن فضا دولت لیبرال و موقتی استقرار یافته بود با ارتباط هایی که پشت صحنه، آمریکایی ها با آنان گرفته بودند، مشغول توطئه علیه انقلاب اسلامی شدند.

وی یادآور شد: جوانان انقلابی و پیرو خط امام تحمل دیدن چنین حرکت خطرناک و منحرف شدن از انقلاب اسلامی را نداشتند و با حرکت خودجوش مردمی تصمیم گرفتند به صورت محدود و فقط چند دانشگاه تراز اول تظاهراتی ضد انقلابی علیه آمریکا انجام دهند.

جعفری اضافه کرد: وقتی جمعیت دانشجویان مقابل لانه جاسوسی آمریکا رسیدند چنین تصمیمی گرفته شد و دانشجویان با عزم راسخ به لانه جاسوسی حمله کردند و ظرف چند ساعت محدود دیپلمات های آنان و نیروهای مسلح شان که قصد مقابله با دانشجویان را داشتند، به اسارت درآمدند.

وی خاطرنشان کرد: حرکت دانشجویان در 13 آبان 58 با تایید امام خمینی (ره) مواجه شد. مردم نیز به دنبال تایید ایشان با حضور در این محل از حرکت دانشجویان پشتیبانی کردند و روز 13 آبان به انقلاب دوم ملت ایران تبدیل شد.

فرمانده کل سپاه گفت: اگر آمریکایی‌ها در لانه جاسوسی باقی می‌ماندند، بدون تردید انقلاب اسلامی عمر 40 ساله نمی‌کرد و در همان دهه اول انقلاب، عمر انقلاب تمام می‌شد، چون ارتباطی که آنها با برخی مسئولان گرفته بودند و قصد داشتند علیه انقلاب اقدام کنند و بعضی از این مسئولان از سر سادگی و برخی دیگر به دلیل انحراف در اعتقادات، فکر می‌کردند که رابطه با آمریکا به جایی می‌رسد و می توانند در ادامه در جایگاه قدرت بمانند.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: امروز پس از گذشت 40 سال از آغاز این حرکت ضداستکباری و به قول مقام معظم رهبری که در روز گذشته فرمودند ما شاهدیم که افول آمریکا به واقعیت مورد اجماع صاحبنظران معتبر جهان تبدیل شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: بدون تردید اگر 13 آبان سال 58 انجام نمی‌شد امروز چنین اتفاقی در جهان در رابطه با استکبارستیزی و مبارزات آزادیخواهان جهان علیه آمریکا انجام نمی‌شد. برخی از مسئولین به ظاهر انقلابی ما از تسخیر لانه جاسوسی به وحشت افتاده بودند و با ادامه این حرکت مخالف بودند و توصیه می‌کردند که گروگان‌ها آزاد شوند و آمریکایی‌ها به لانه جاسوسی‌شان بازگردند. بعضی از آنها این اعتقاد را در دلشان نگه می‌داشتند و آن را ابراز نمی‌کردند البته بعدها در مواضع و بیاناتشان ظهور و بروز داده شد. تنها اندکی از مسئولین انقلابی ما و در رأس آن مقام معظم رهبری بودند که با این حرکت انقلابی به شدت موافق بودند و با حضور خودشان در روزهای اول اشغال لانه جاسوسی از این حرکت انقلابی حمایت کردند و از همان جا بود که این ارتباط عاشقانه و دلدادگی بین نیروی جوان انقلابی با رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و البته بعدها در جبهه‌های جنگ و به دنبال حضور معظم‌له در صحنه‌های دفاعی این ارتباط عمیق‌تر شد.

وی افزود: این اقدام جوانان دانشجو در آن روز یک حرکت خودجوش انقلابی بود که یکی از مصداق‌های حرکت خودجوشی است که این روزها و در ماه‌ها و سال‌های اخیر مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند. دانشجویان ما و نیروهای جوان ما که اینقدر مقام معظم رهبری و انقلاب بر آن دل بسته‌اند و آینده انقلاب را منوط به حرکت انقلابی آنها می‌دانند شبیه چنین حرکت‌هایی نه برای اشغال اما در این سطح از این اقدامات برای اثبات کارآمدی نظام، خدمات بیشتر به جامعه، حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و غیره انجام گیرد که از امیدهایی است که به آن دل بسته شده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی گویای شکست‌های پی در پی آمریکا در منطقه است و به یاری خداوند متعال ایستادگی و مقاومت مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی این آخرین حربه دشمن یعنی جنگ اقتصادی که همراه با عملیات گسترده رسانه‌ای آمریکایی‌ها است به شکست خواهد انجامید. همان‌طور که این روزها شاهد ظهور و بروز نشانه‌های اسقاط شدن ابزار تحریمی آمریکا علیه ایران و اقرار صاحبنظران غربی به افول قدرت پوشالی آمریکا هستیم.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: باور این نکته قدری سخت است به خصوص با این فضای منفی که در داخل و خارج به آن دمیده می‌شود. کم و بیش همه ما تحت تأثیر جنگ رسانه‌ای دشمن و فضای مجازی گسترده و عملیات روانی دشمنان هستیم. در چنین فضایی باور اسقاط شدن ابزارهای تحریمی آمریکا و افول قدرت پوشالی آنها باور کردنش برای همه سخت است اما اگر به اظهارات مسئولین، محققین و کارشناسان غربی و آمریکایی با دقت و تأمل گوش فرا دهیم برایمان باور این موضوع آسان خواهد بود.

وی با اشاره به برخی از اظهارنظرات مراکز و اندیشکده‌های غربی و آمریکایی در مورد افول قدرت آمریکا در جهان بیان داشت: نشریه آمریکایی فارین‌پالیسی می‌گوید بعد از آخرین ارزیابی پنتاگون از توان نظامی ایران سران نظامی آمریکا علاقه‌ای به درگیری با ایران ندارند. محترمانه این یعنی ترس از حزب‌الله و قدرت دفاعی ایران اسلامی. یک سایت خبری دیگر به نام میدل‌ایست مانیتور می‌گوید نیروی دریایی سپاه با اتکا به تاکتیک‌های نامتقارن خود بارها آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها را در خلیج‌فارس تحقیر کرده است.

فرمانده کل سپاه در این باره اضافه کرد: اندیشکده آمریکایی مدیریت بحران در خاورمیانه می‌گوید قدرت منطقه‌ای ایران در دوران جمهوری اسلامی هرگز گسترده‌تر از الان نبوده است و اعراب پاسخی برای موشک‌ها و نیروی دریایی ایران ندارند. مشاور سابق ترامپ پس از انتخابات عراق و رقابت  انقلاب اسلامی با آمریکا می‌گوید ایران در عراق سه بر صفر آمریکا را شکست داد. او ادامه می‌دهد و می‌گوید چون هر سه موقعیت عراق در حال حاضر در اردوگاه طرفدار ایران است و سپس ادامه می‌دهد که چه کسی در واشنگتن باید به این پاسخ دهد.

سرلشکر جعفری افزود: وزیر پیشین آمریکا نوشته‌ای دارد که می‌گوید تهدید ایران حقارت محض است و در آن آورده است گمان اینکه بتوانید ایرانی‌ها را با تهدید مجبور به کاری کنید حماقت محض است. آنجا منطقه ایران است. رسیدن به ثبات در سوریه بدون همکاری با ایران و دیگر بازیگران در منطقه ممکن نیست. پنتاگون اخیراً ابلاغیه‌ای به واحدهای نظامی آمریکا در منطقه صادر کرده است با این مضمون که از ترویج و نشر هر گونه اخبار در مورد توانمندی‌های ایران در بین سربازان آمریکایی جلوگیری شود تا تأثیری بر روحیه آنها نگذارد. اینها اظهارات مقامات، کارشناسان و محققین آمریکایی‌ است.

وی افزود: آنچه که در طول این 40 سال به چشم خودمان دیدیم شکست‌های پی در پی در حوادث مختلف است در طبس همه جهان شاهد شکست مفتضحانه نظامیان آمریکایی برای نجات گروگان‌های آمریکایی در ایران بودند. چند ماه قبل از اینکه آنها حمله کنند اطلاعات این حمله به دست دانشجویان مسلمان خط امام رسید و نسبت به پراکنده کردن گروگان‌ها در سراسر کشور اقدام شده بود.

فرمانده کل سپاه افزود: شکست دوم آمریکا شکستی است که آمریکا در جنگ هشت ساله به ظاهر بین جمهوری اسلامی و عراق درست کرده بود و در پشت آن تمام ابرقدرت‌های شرق و غرب جلوی جمهوری اسلامی بود شکست مفتضحانه‌ای خورد و از این حمایت به جایی نرسیدند. اتفاقات بعد از جنگ از جمله حمله صدام به کویت و در انتها آمریکایی‌ها مجبور شدد به صدام حمله کند. نشان‌دهنده شکست بزرگی است که با استقامت و پایداری مردم و این فتح و نصر را نصیب مردم ایران کرد.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: شکست در اجرای برنامه‌هایی که به قول خودشان در خاورمیانه جدید می‌خواستند اجرا کنند از جمله توسعه اسرائیل غاصب از رود نیل تا فرات جزو برنامه‌های آمریکا و نظام استکبار بود. امروز اسرائیل غاصب به جای توسعه از نیل تا فرات بر سرزمین محدود فلسطین به شدت از انبوه موشک‌های فلسطینیان و حزب‌الله لبنان وحشت دارد و شب‌ها خواب به چشم ندارد.

وی در ادامه شکست‌های مفتضحانه آمریکا در منطقه گفت: شکست بعدی در سوریه بود که داعش را درست کرد و مصائب و مشکلات را برای ملت سوریه به وجود آورد اما در برابر جبهه مقاومت اسلامی شکست خورد و اقرار به شکست را از زبان خودشان شنیدیم. قطعاً اگر آمادگی ملت ایران نبود چنین پیروزی‌هایی نصیب انقلاب اسلامی، جبهه مقاومت و ملت ایران نمی‌شد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به شکست سیاسی 3 بر صفر آمریکا در عراق تصریح کرد: این شکست سیاسی بود قبل از آن شکست نظامی بود زیرا با وجود اینکه داعش را در عراق ایجاد کردند و توسعه و حمایت کردند و داعشی‌ها تا نزدیکی شهر کربلا نفوذ کرده بودند اگر مقاومت مردمی در جبهه مقاومت و درس‌ها و عبرت‌هایی که از انقلاب اسلامی ایران ملت‌های منطقه و مردم عراق گرفتند نبود بدون تردید معلوم نبود امروز چه بر سر شیعیان و  اهل تسنن عراق می‌آمد. البته این شکست را پنهان کردند و آمریکایی‌ها به طور کل با پنهان‌کاری از زیر شکست‌ها فرار می‌کنند. همه می‌دانند در جنگ یمن محور اصلی آمریکاست و عربستان را جلو انداختند و این روزها به دنبال نجات خودش و این سعودی‌های خائن از جنگ یمن است.

سرلشکر جعفری افزود: آمریکا با همه برنامه‌ریزی‌هایی که برای ایجاد ناامنی در ایران انجام داد شکست خورد. اوج آن در توطئه‌های سال 78 و بعداً به روشنی به آن اقرار کردند در فتنه 88 هم نیروی آموزش دادند و برنامه‌ریزی کردند و شکست خوردند. در دی ماه سال قبل باز اقرار به دخالت کردند و تابستان امسال نیز اصلاً برنامه آنها شکل نگرفت. اینها هم شکست‌های پی در پی بود که انجام می‌گرفت.

وی ادامه داد: تاریخ 40 ساله انقلاب اسلامی تاریخ شکست‌های سلسله‌وار آمریکا در برابر عزم ملی ایرانی و جبهه مقاومت اسلامی است و آمریکایی‌ها و متحدین منطقه آنها انواع نبردها را چه دفاعی و امنیتی و چه فرهنگی و سیاسی علیه ملت ایران آزمودند و امروز تنها امیدشان به جنگ اقتصادی و روانی گسترده علیه ایران متمرکز شده است. بررسی روند شکست‌های پی در پی آمریکا در برابر ایران و مقاومت اسلامی و قدرت مردمی انقلاب اسلامی بیانگر آن است که توطئه‌های آمریکا در رابطه با تحریم اقتصادی به یاری خداوند و با ادامه مقاومت آگاهانه مردم و مسئولین ما شکست‌ خواهد خورد.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: ما از این اظهارات و اقرارها که مقام معظم رهبری روز گذشته از آنها به عنوان افول تدریجی قدرت آمریکا یاد کردند که یک واقعیت نسبتاً پنهان است تجربه شکست‌های پی در پی آمریکا بر اساس اظهارات و شواهد در طول 40 سال پس از انقلاب و پیروزی‌هایی که جبهه مقاومت اسلامی به دست ‌آورده گویای این حقیقت است که راهبرد مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه تنها راه غلبه بر دشمنان شکست‌خورده است و از آنجا که ملت ایران با عزمی راسخ این راه برگرفته از نهضت پرشور حسینی را به یاری خداوند ادامه می‌دهند غلبه بر جنگ اقتصادی و شکست پروژه تحریم ایران نیز نزدیک خواهد بود.

سرلشکر جعفری خطاب به آمریکا و رئیس جمهور این کشور گفت: آقای ترامپ هرگز ایران را تهدید نکن زیرا هنوز ناله‌های پر از وحشت نظامیان آمریکایی در طبس شنیدنی است و هنوز ناله‌هایی از سر ترس ملوانان شما و دوستان انگلیسی‌تان در آب‌های خلیج‌فارس شنیدنی است و خود بهتر می‌دانید که روزانه چه تعداد از کهنه سربازان شما در جامعه آمریکا دست به خودکشی می‌زنند. از افسردگی و وحشتی که در جبهه‌های جنگ به آنها دست داده است. پس ما را تهدید نظامی نکنید و از تهدید نظامی نترسانید.

            

 

نام:
ایمیل:
* نظر: