اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
کد خبر: ۱۰۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - 03 November 2018
پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از اتخاذ محدودیت های تردد انواع وسایل نقلیه در مسیرهای منتهی به راهپیمایی 13 آبان پایتخت خبر داد.

تمهیدات ترافیکی راهپیمایی 13 آبان اعلام شد

به گزارش عصرپرس از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، مراسم یوم‌الله سیزدهم آبان در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا از ساعت 10 تا 12 فردا برگزار می شود و بر این اساس تمهیدات ترافیکی ویژه ای برای این مراسم در نظر گرفته شده است.

براساس این گزارش، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ساعت 6 صبح تا خاتمه مراسم راهپیمایی و عادی شدن وضعیت ترافیکی در تمامی معابر پیرامون مسیرهای راهپیمایی و معابر منتهی به لانه جاسوسی سابق آمریکا حضور داشته و نسبت به تسهیل عبور و مرور و جلوگیری از انسداد معابر در محدوده اجرای مراسم اقدام می‌کنند.

محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در اطراف لانه جاسوسی از ساعت 8 صبح روز یکشنبه(13 آبان) اعمال می‌شود؛ طول خیابان طالقانی از سپهبد قرنی تا مفتح، طول خیابان ایران‌شهر از مقابل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به سمت جنوب، طول خیابان‌ موسوی از تقاطع سمیه به سمت شمال، طول خیابان طالقانی از حافظ به سمت شرق و بهار به سمت غرب، خیابان سپهبد قرنی از میدان فردوسی به سمت شمال، خیابان نجات‌اللهی (ویلا) از انقلاب به سمت شمال و خیابان ایران‌شهر از کریم‌خان به سمت جنوب مشمول این محدودیت می‌شوند.

همچنین مسیر خط ویژه خیابان طالقانی در حد فاصل خیابان‌های مفتح و موسوی از ساعت 7 روز شنبه مورخ 12 آبان برای نصب جایگاه برگزاری مراسم مسدود است و مسیر جایگزین برای تردد اتوبوس‌های شرکت واحد در مسیر شرق به غرب از طریق خیابان سمیه است.

براساس این گزارش ایستگاه متروی تقاطع مفتح طالقانی نیز صبح روز یکشنبه(13 آبان) غیرفعال است.

بنابر اعلام پلیس راهور پایتخت محل‌هایی تعیین شده برای توقف اتوبوس‌های شرکت واحد به این شرح است: ضلع جنوبی بلوار کریم‌خان حد فاصل خیابان حافظ تا سپهبد قرنی، ضلع غربی خیابان حافظ حد فاصل کریم‌خان تا طالقانی، خیابان سپهبد قرنی حد فاصل کریم‌خان تا طالقانی در هر دو مسیر، ضلع غربی خیابان سپهبد قرنی حد فاصل طالقانی تا میدان فردوسی، خیابان مفتح حد فاصل میدان هفت تیر تا انقلاب، خیابان طالقانی حد فاصل ولی‌عصر تا نجات‌اللهی و خیابان مفتح تا میدان طالقانی در هر دو مسیر، ضلع جنوبی بلوار کریم‌خان حد فاصل ایران‌شهر تا میدان هفت تیر، خیابان ورکش، خیابان ورزنده، خیابان وصال شیرازی، خیابان ایران‌شهر حد فاصل سمیه تا انقلاب، خیابان موسوی حد فاصل سمیه تا انقلاب، خیابان ایران‌شهر حد فاصل کریم‌خان تا طالقانی.

در 13 آبان سه حادثه؛ تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در سال 43 در پی اعتراض و سخنرانی ایشان علیه لایحه کاپیتولاسیون، کشتار بیرحمانه دانش آموزان در تهران در سال 57 به دلیل اعتراض به رژیم ستمشاهی و حرکت شجاعانه دانشجویان پیرو خط امام (ره)‌ در تسخیر لانه جاسوسی در سال 58 در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش مهمی داشتند.

به همین منظور تظاهرات ضد استکباری دانشجویان ، دانش آموزان و آحاد مختلف مردم کشور در 13 آبان راهپیمایی برگزار می شود که در تهران این راهپیمایی فردا (یکشنبه) از مسیرهای مختلف به سمت خیابان طالقانی، در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا برگزار می شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: