اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
کد خبر: ۱۰۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۱ - ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - 31 October 2018
در راستای صیانت از منابع آب و حفظ جان مردم صورت گرفت؛
مدیر امور آب تهران بزرگ از تخریب دو دهنه پل غیرمجاز رستوران های واقع در بستر رودخانه دربند و آزادسازی 20 متر مربع از بستر این رودخانه از توابع شهرستان تهران به منظور صیانت از منابع آب و حفظ جان مردم خبر داد.

تخریب پل های غیرمجاز رستوران های واقع در بستر رودخانه دربندبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران،  علیرضا نیکنام مدیر امور آب تهران بزرگ با اعلام این خبر افزود: با تلاش اکیپ گشت و بازرسی منابع آب های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ و پس از انجام کارشناسی های لازم با اخذ دستور قضایی موضوع تبصره 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان تهران و با پشتیبانی یگان انتظامی شهرستان، دو دهنه پل غیر مجاز رستوران های واقع در بستر رودخانه دربند تخریب شد.

وی افزود: با این اقدام مساحتی در حدود 20 متر مربع از بستر رودخانه دربند  ازتوابع شهرستان تهران در قالب  2  فقره دستور قضایی شامل پل که متصرفین اقدام به  مسقف کردن آن کرده بودند، در قالب آزادسازی رودخانه از ید متصرفین و افراد سودجو خارج شد.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ تصریح کرد: با توجه به جریانات شدید رودخانه ای، توقف کوتاه مدت یا بلند مدت در حاشیه رودخانه ها ممکن است باعث بروز حوادث جانی و مالی شود و وجود این پل ها باعث حضور مردم در محل های حادثه خیز رودخانه ها می شد که تخریب آنها ضمن صیانت از کیفیت منابع آب سطحی، موجب جلوگیری از وقوع هرگونه حادثه مالی و جانی می گردد.

نیکنام خاطرنشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ در پایان تاکید کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.


نام:
ایمیل:
* نظر: