اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
کد خبر: ۱۰۸۵۲
تاریخ انتشار: ۱۲:۰۱ - ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - 31 October 2018
پیش ثبت‌نام جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۲۰۱۹ (فیراکاپ آزاد ایران) از ۱۵ آبان آغاز می‌شود و تا ۳۰ آذر ادامه دارد.

آغاز نام نویسی فیراکاپ آزاد ایران از ۱۵ آبان

به گزارش عصرپرس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دبیر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به برگزاری هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک جام دانشگاه صنعتی امیرکبیر، گفت: این مسابقات با عنوان فیراکاپ آزاد ایران (AUTCup ۲۰۱۹) از ۱۰ اسفند آغاز می‌شود و تا ۱۳ اسفند در نمایشگاه بین‌المللی تهران ادامه خواهد داشت.

سروش صادق نژاد با اشاره به اینکه مسابقات در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی برگزار می‌شود، افزود: از میان ۲۴ رشته مسابقات رباتیک امسال، ۱۴ لیگ مربوط به بخش دانش آموزی و ۱۰ لیگ برای مسابقات بخش دانشجویی است.

رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا با بیان اینکه «فیراکاپ آزاد ایران» با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا (FIRA) و کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا، برگزار می‌شود، گفت: جشنواره امسال یکی از کامل‌ترین مسابقات رباتیک در کشور و منطقه است؛ زیرا تمامی شاخه‌های رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی را در بر می‌گیرد.

دبیر جشنواره بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از آغاز پیش ثبت نام این مسابقات خبر داد و افزود: این پیش ثبت‌نام تا ۳۰ آذر ادامه دارد و تیم‌های متقاضی از ۱۵ آبان تا ۳۰ آذر مهلت دارند تا مستندات فنی تیم و پژوهش‌های خود را ارسال کنند.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا گفت: اعضای کمیته فنی این مسابقه از ۱۵ آذر تا ۱۵ دی، مستندات فنی تیم‌ها را بررسی خواهند کرد و بر اساس صلاحیت، تیم‌های منتخب برای شرکت در مسابقات انتخاب خواهند شد.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام نهایی تیم‌ها در این رقابت از اول دی آغاز می‌شود و تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: تیم‌های برتر این مسابقات می‌توانند در مسابقات جهانی رباتیک فیرا ۲۰۱۹ که امسال در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود حاضر شوند.

صادق‌نژاد همچنین از میزبانی جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مسابقات جهانی رباتیک فیرا در سال ۱۳۹۹ (۲۰۲۰ میلادی) خبر داد و گفت: در این رقابت جهانی ۳۵ کشور صاحب سبک دنیا حضور دارند.

وی ایجاد فرصت برابر برای کسب آموزش، پژوهش کاربردی، کسب مهارت و کارآفرینی را از ملزومات نگاه به توسعه کشور دانست و افزود: روند ناصحیح ایجاد شده در آموزش کشور در این حوزه در سال‌های گذشته، کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا و دانشگاه صنعتی امیرکبیر را بر آن داشت تا با راه اندازی مدرسه رباتیک امیرکبیر علاوه بر کارآفرینی، در راستای توسعه فضای آموزشی کشور و تربیت نسل آینده آن با نگاه کسب مهارت‌های لازم گام بردارد.

صادق‌نژاد گفت: در این راستا، این مدرسه فعالیت‌های مثبت آموزشی را برای سنین پایه آغاز کرده است تا بتواند در یک برنامه هدفمند و مدون، علاوه بر ایجاد یک رویه استاندارد آموزشی در کشور مهارت‌های لازم را بدون نگاه به مقوله مسابقات و شرکت در آن و با درنظرگرفتن نیاز کشور به فناوری روز دنیا، برای حوزه‌های مختلف این علم ایجاد کند.

وی افزود: برای تکمیل بُعد آموزش مهارت محور در کشور، امسال نیز تمرکز بسیار خوبی بر توسعه این فضا در حوزه برنامه نویسی شده است که با دایر کردن مدرسه برنامه نویسی امیرکبیر با همکاری فدراسیون جهانی رباتیک فیرا، سعی شده است تا در یک قالب مجتمع و با توجه به توسعه فضای کسب و کار‌های حوزه برنامه نویسی در کشور، به ارائه خدمات آموزشی در این حوزه پرداخته شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: