اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۳
کد خبر: ۱۰۸۴۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - 31 October 2018
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران با توجه به قوانین جامع و کامل ضرورت دارد.

واگذاری فعالیت‌های بندری به بخش خصوصیبه گزارش سرویس اقتصادی عصرپرس از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین هاشمی تختی عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی درباره خواسته‌های نمایندگان مجلس از محمد اسلامی وزیر جدید راه و شهرسازی در حوزه دریا و بندر، گفت: قوانین در موضوع بنادر و دریا بسیار گسترده و همه‌جانبه است از اینرو با پشتوانه چنین قانونی می‌توان توسعه بنادر را دنبال کرد و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را جذب کرد.

وی افزود: یکی از کارهای که سازمان بنادر و دریانوردی با رویکرد جدید وزارت راه و شهرسازی باید پیگیری کند، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران است. با قوانین موجود مانعی بر سر راه سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

عضوکمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بنادر و دریانوردی؛ واگذاری فعالیت‌های بندری به بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار داده است. اکنون شاهد آن هستیم که در زمینه‌های ترانشیپ، ترانزیت، بانکرینگ بخش خصوصی ورود کرده است. با توجه به ظرفیت بنادر می‌توان در زمینه جذب سرمایه‌گذار موفقیت‌های بیشتری را کسب کرد.

وی تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که نمایندگان مجلس از وزیر جدید راه و شهرسازی با جدیت دنبال خواهند کرد، گردشگری دریایی است. سازمان بنادر در بحث مسولیت‌های اجتماعی کارکرد خوبی داشته است ولی گردشگری دریایی نیازمند تحول جدی و رقابت با کشورهای همسایه است و باید به این مهم به عنوان یک صنعت درآمدزا پرداخته شود.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، نماینده مردم بندرعباس گفت: با توجه به توسعه و زیر ساخت‌های بنادر کوچک چون هرمز، کیش، لاوان و... می‌توان گردشگری دریایی را توسعه داد. بنادر کوچک برای پیشرفت نیازمند گردشگری دریایی هستند.


نام:
ایمیل:
* نظر: