اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
کد خبر: ۱۰۵۴۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۹ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - 09 October 2018
نعمتی در جمع خبرنگاران مطرح کرد
سخنگوی هیات رئیسه مجلس از ارائه بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب پذیر در نیمه دوم سال خبر داد و گفت: وزرای پیشنهادی دولت هفته آینده معرفی می شوند .

ارائه بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب پذیر در نیمه دوم سال

به گزارش عصرپرس از خانه ملت، بهروز نعمتی در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه 17 مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست غیرعلنی مجلس گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر جهاد کشاورزی، معاون اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، رئیس تعزیرات حکومتی و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس با حضور نمایندگان درخصوص مطالب متعدد اقتصادی کشور بحث و تبادل نظر کردند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث های مطرح شده در خصوص بسته حمایتی دولت برای اقشار آسیب پذیر گفت: در حال حاضر 20 میلیون نفر از اقشار آسیب پذیر که درآمد کمتر از 3 میلیون تومان دارند، مانند برخی از کارمندان دولت، کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی، مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، مشمول این امر می شوند.

وی با اشاره به اینکه این بسته حمایتی در دو مرحله ارائه خواهد شد، افزود: ارزش ریالی بسته حمایتی در هر مرحله 300 هزار تومان بوده و در مجموع 12 هزار و 500 میلیارد تومان مبلغ پرداختی به این اقشار خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در نشست امروز مقرر شد کمیسیون های اقتصادی، کشاورزی، بودجه و صنایع مجلس شورای اسلامی جلسات متعددی با دولتمردان داشته باشند، ادامه داد: بر این اساس مباحثی در حوزه تولید، گرانی ها و... بررسی خواهد شد تا با ایجاد ارتباط نزدیک مجلس و دولت مشکلات برطرف شود.

نعمتی با بیان اینکه مهار نقدینگی نیز از دیگر مباحث مطرح شده در نشست غیرعلنی امروز مجلس بود، تصریح کرد: 1600 الی 1700 هزارمیلیارد تومان بدهی سرگردان وجود دارد که بر این اساس مقرر شد دولت و قوه مقننه با همفکری یکدیگر راهکاری را برای مهار نقدینگی اتخاذ کند. به عنوان مثال واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی یکی از راهکارها محسوب می شود که در این راستا رئیس سازمان برنامه و بودجه قول مساعد داد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه عدم برداشت از ذخایر کشور نیز یکی دیگر از مباحث مطرح شده بود، گفت: بر مبنای مباحث مطرح شده در این جلسه و همچنین جلسات گذشته، تاکید شد دولت باید از صندوق ذخیره ارزی برداشت نکند، زیرا این سرمایه برای آیندگان نیز محسوب می شود.

وی افزود: بحث تبادل نظر درخصوص کالاهای اساسی یکی دیگر از مباحث جلسه غیرعلنی امروز قوه مقننه بود که بر این اساس باید به مردم اعلام کرد هیچگونه مشکلی از نظر تامین کالاهای اساسی در کوتاه مدت، میان مدت و حتی بلندمدت وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: براساس اظهارات وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت نیازمندی های کالاهای اساسی استراتژیک در انبارها، سیلوها و... ذخیره شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درخصوص موضوع گرانی ها و افزایش قیمت ها نیز تصریح کرد: رئیس تعزیرات حکومتی درخصوص احتکار، گرانفروشی و چند قیمتی ها گزارشی را به نمایندگان مجلس ارائه داد، همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز نوسانات قیمت ارز را یکی از دلایل این مهم دانست. بر این اساس دولت و مجلس باید با یکدیگر به صورت همسو تلاش کنند تا این مسئله نیز برطرف شود.

نعمتی افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در صحن غیرعلنی امروز تعیین زمان بندی برای اقدامات دولت امری مهم محسوب می شود که در این راستا رئیس سازمان برنامه و بودجه قول داد که برنامه زمان بندی را هر چه زودتر به مجلس ارائه دهد.

وی با اشاره به اینکه دولت مکلف شده 25 قلم کالای اساسی که مورد نیاز مردم است را تامین و به اقشار نیازمند ارائه دهد، گفت: این اتفاق در 6 ماهه دوم سال و در دو نوبت انجام خواهد شد و محل پرداخت آن نیز مشخص شده است. همچنین بانک اطلاعاتی افراد نیز تشکیل شده است.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درخصوص تعیین تکلیف معرفی وزرا به قوه مقننه خاطرنشان کرد: براساس رایزنی صورت گرفته با سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رئیس دفتر رئیس جمهور هفته اینده وزرای اقتصاد و امور دارایی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی خواهند شد، البته باید یادآور شد که شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت هنوز استعفا نداده است.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: