اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
کد خبر: ۱۰۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - 02 September 2018
موافقان دو فوریت طرح تأمین کالاهای اساسی؛
موافقان دو فوریت طرح تأمین کالاهای اساسی با اشاره به اینکه این طرح باید به صورت سه فوریتی مطرح می‌شد، گفتند: می توان کالاهای اساسی را از طریق حواله یا کوپن به مردم تخصیص داد.

کالاهای اساسی کوپنی شود

به گزارش عصرپرس از خانه ملت، محمد محمودی شاه نشین در نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 شهریورماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت طرح تامین کالاهای اساسی، گفت: امروز در شرایطی قرار داریم که به واسطه تغییرات قیمت ارز، قیمت کالاهای اساسی روز به روز در حال افزایش است اگر بخواهیم به تولیدکنندگان داخلی فشار وارد کنیم تا در تولید کالاهای اساسی قیمت را کاهش دهند این امکان وجود ندارد زیرا نوسانات قیمت ارز تاثیر خود را خواهد گذاشت بنابراین به دنبال ورشکسته کردن تولیدکنندگان نیستیم.

 

محمودی شاه نشین: کالاهای اساسی کوپنی شود

نماینده مردم شهریار، ملارد و شهر قدس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنها راه برون رفت از این مشکل حمایت از مصرف کننده است زیرا باید قدرت خرید آن ها افزایش پیدا کند لذا ما وظیفه داریم کالاهای اساسی از قبیل نان، گوشت، روغن، شکر و قند را ارزان در اختیار مصرف کنندگان قرار دهیم و می توان از طریق حواله یا کوپن و طرق دیگر صورت بگیرد.

وی افزود: متاسفانه دولت در این روزهای برنامه ای به مجلس در خصوص تامین کالاهای اساسی برای اقشار کم درآمد ارائه نداد بنابراین از همکاران محترم که این طرح را در حمایت از مصرف کنندگان مطرح کردند تشکر صورت می گیرد و از همکاران تقاضا می شود که با رأی مثبت خود به این دو فوریت عدالت اجتماعی را بیش از پیش در کشور برقرار کنند.

 

محجوب: طرح تامین کالاهای اساسی باید به صورت سه فوریتی مطرح می شد

علیرضا محجوب در موافقت با دو فوریت طرح تامین کالاهای اساسی، گفت: همکاران مخالف این طرح بیشتر راجع به ماهیت این طرح سخن گفتند در حالی که فوریت آن مطرح است لذا باید هیات رئیسه محترم تذکرات آیین نامه ای را در این موضوع به نمایندگان مخالف گوشزد می کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اینکه تامین کالاهای اساسی، فوریت است هم شخص رئیس جمهور و هم رئیس مجلس در نطق ها و فرمایشات خود بر آن تاکید داشتند و هیچ تردیدی وجود ندارد زیرا اولویت در این طرح، تامین کالاهای اساسی براساس تولیدات داخلی است و حمایت هایی نیز در این خصوص صورت خواهد گرفت بنابراین ضرورت فوریت این طرح بسیار بالا است و از همکاران خواهشمندم که به این دو فوریت رأی مثبت دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: ما 6 ماه عقب هستیم، زیرا قبل از اینکه کشور وارد چالش شود باید سه فوریتی این طرح مطرح می شد تا کالاهای اساسی برای اقشار کم درآمد تامین شود تا آرامش به کشور بازگردد بنابراین باید این فوریت با رأی بالایی تصویب شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: