اخبار مهم ایران و جهان را با عصر پرس مرور نمائید      
به روز شده در: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰
کد خبر: ۱۰۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۸:۵۸ - ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - 29 August 2018
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: به برکت آمادگی نیروی دریای سپاه، کشور‌های متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و ظرف یک سال اخیر مطابق حقوق بین الملل رفتار کرده اند.

دشمنان در خلیج فارس میهمان ناخوانده هستند

به گزارش عصرپرس به نقل از سپاه نیوز؛ سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دربیست و یکمین همایش سراسری فرماندهان، مسئولین و مدیران نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس تاکيد کرد: به برکت آمادگی نیروی دریای سپاه ،کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند و ظرف یک سال اخیر مطابق حقوق بین الملل رفتار کرده اند و اگر فراتر از آن عمل کنند، با مقابله و اقدامات کنترلی نیروی دریایی سپاه مواجه خواهند شد.

وي با بیان اینکه توطئه و خباثت های دشمنان علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران مقطعی نبوده و همواره وجود داشته است ، اظهار کرد: به فضل الهی، نظام اسلامی و مردم ما در طول این چهل سال تمامی راهبردها و نقشه های شوم دشمنان را برهم زده اند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح هیچگاه تهدیدات دشمن را کوچک نمی شمارند ، گفت : اعتقاد داریم که با ارتقای توان و قدرت بازدارندگی می بایست مقابل دشمن ایستادگی کرد و زمانی که دشمن ،چشمان باز وآمادگی رزم بالای نیروی دریایی سپاه را مشاهده می کند، در می یابد که در صورت بروز هرگونه درگیری، با یک نیروی دریایی موفق ، به روز ، کارآمد و باصلابت روبرو خواهد شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار کرد: اقتدار و بازدارندگی امروز به برکت آمادگی ، تکنیک ها ،تاکتیک ها ، طراحی های روزآمد و آینده نگری نیروی دریایی سپاه و سایر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی به دست آمده است.

وی با بیان اینکه هیچ گاه از راهبردهای جدید دشمن غافل نشده ایم و همواره آنها را رصد می کنیم ، تصریح کرد: به برکت آمادگی و توانمندی نیروی دریای سپاه ،کشورهای متخاصم قبل از ورود به تنگه هرمز اضطراب دارند.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه خلیج فارس خانه و وطن ماست و دشمنان در خلیج فارس میهمان ناخوانده هستند، گفت : جمهوری اسلامی ایران با نیروهای با ایمان ، شجاع و شهادت طلب برای نبرد با دشمنان آماده است، همانگونه که پیشکسوتان نیروی دریایی سپاه در دوران دفاع مقدس درخلیج فارس تقابل و رویارویی عزت بخش و اقتدار آفرینی با دشمنان داشتند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد : نیروی دریایی سپاه مولود دفاع مقدس است و پایه و سنگ بنای آن در عملیات های دریایی زمان جنگ تحمیلی گذاشته شده است و با این کارنامه درخشان و موفق ، امروز این نیروی مقتدر، از آمادگی و توان بسیار بالایی برخوردار است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همکاری و تعامل نیروی دریایی سپاه و ارتش را از برکات انقلاب اسلامی دانست و افزود : مقام معظم رهبری(مدظله العالی) از همکاری و صمیمیت حاکم بین نیروی دریایی سپاه و ارتش راضی و خرسند هستند و بر تداوم این مهم تاکید دارند.

سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه نیروی دریایی سپاه و سایر نیروها ، هم افزایی مطلوب و اثربخشی با یکدیگر داشته و با بهره گیری از آن به خوبی درمقابل دشمنان ایستادگی می کنند ، تصریح کرد: دشمنان باید بدانند خلیج فارس محل مناسبی برای جنگ و درگیری آنان نیست ، به گونه ای که هرگاه نادانی در آمریکا دستور جنگ می دهد ، حتی کارشناسان آنها اعلام می کنند که توان مقابله با جمهوری اسلامی ایران را ندارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح درپایان هدف دشمن از تحریم های ظالمانه را اعمال فشار بر ملت ایران به منظور کوتاه آمدن از آرمان های خود بیان و تاکید کرد: به حول و قوه الهی این تهدیدات را همچون گذشته به فرصت تبدیل و از این گردنه نیز با موفقیت عبور خواهیم کرد.

 


نام:
ایمیل:
* نظر: